Seďa (SOCDEM): Stále je čas něco udělat

12.12.2024 12:01 | Komentář
autor: PV

Česká republika má řadu konkrétních problémů a ty je nutno reálně řešit. Pravice ukázala, že není schopna tyto problémy nejen řešit, ale sama přispěla k problémům dalším. Proto je nutná změna.Ale tato změna nemůže být kosmetická - pravice za pravici.

Seďa (SOCDEM): Stále je čas něco udělat
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Antonín Seďa

Článek byl převzat z Profilu Ing. Antonín Seďa - Stále je čas něco udělat

Podle řady pravicových ekonomů nestačí „konsolidační“ balíček současné pravicové vlády vyřešit kumulované schodky státního rozpočtu či obecně problémy veřejných rozpočtů. Prý budou třeba reformy, které budou bolet. Ukazuje se totiž, že pravicové řešení založené na zvyšování nepřímých daní, poplatků a škrtů ve veřejných službách nestačí. Zároveň se ukazuje, že pravicová mantra dluhové brzdy způsobuje obrovské problémy. Jako hloupost označuje řada uznávaných ekonomů, obrovské škrty a neinvestování v období ekonomické krize v letech 2008 až 2009, namísto investování do infrastruktury, vzdělávání a modernizace ekonomiky.

Základním problémem je totiž to, jakým způsobem a na koho plánované reformy negativně dopadnou a zda v konečném důsledku nezpůsobí další problémy pro konkurenceschopnost české ekonomiky a pro udržení životní úrovně našich obyvatel. Čekání na velký růst HDP nad 3% je jako čekání na Gogota, a pokud vláda nebude aktivní ve své hospodářské či energetické politice, v podpoře vědy, výzkumu, inovací a vzdělávání a pokud se nepřijme opravdová penzijní a spravedlivější daňová reforma, pak se současné problémy dlouhodobě nevyřeší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.