Sehnal (APB): Zastavíme nebezpečné nakupování poslanců

27.09.2021 21:17

Aliance pro budoucnost podporuje systémovou změnu, aby poslanecký mandát byl vázán na příslušnou politickou stranu, která kandidovala ve volbách a nikoli na konkrétního poslance. Zabránilo by to přeběhlictví.

Sehnal (APB): Zastavíme nebezpečné nakupování poslanců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal

Pokud se nějaký poslanec nyní rozhodne, že nebude nadále členem politické strany, za kterou byl zvolen, v současné době tím daná strana ztratí křeslo a může to výrazně zamíchat kartami v rozložení koaličních a opozičních sil. Navíc to nahrává korupci. 

My v Alianci pro budoucnost prosazujeme, aby mandát byl vázán na stranu a v případě odchodu nějakého poslance si strana vybrala někoho dalšího, náhradníka, který byl na kandidátce a doplnit ho. Původní poslanec by pochopitelně o mandát přišel. 

Systém přeběhlíků je strašně nebezpečný. Když volby dopadnou těsně a bude rozdíl pouze jednotek hlasů, tak lákadlo, že některá strana přeplatí nějakého jednotlivce, se dít bude. Bez ohledu na to, že je to nemravné. V tom okamžiku navíc princip a svobodnost voleb je potlačen a je to pouze o tom, že peníze převládnou nad demokratickou volbou občanů. 

Strana, která si může dovolit zaplatit více přeběhlíků, získá většinu? To je hodně špatný postup vůči občanům. Přeběhlictví považujeme za zradu voličů a budeme ve Sněmovně prosazovat, abychom tomuto nebezpečnému fenoménu zabránili.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Výhled není optimistický, ale naše republika se dokázala vyrovnat s horšími

20:29 Premiér Babiš: Výhled není optimistický, ale naše republika se dokázala vyrovnat s horšími

Projev ke státnímu svátku připomínající výročí vzniku samostatného Československa