Sehnalová (ČSSD): S nekalými obchodními praktikami v potravinářském řetězci se setkalo mnoho subjektů

07.06.2016 15:42 | Zprávy

Nekalé obchodní praktiky mezi jednotlivými aktéry v potravinářském řetězci jsou závažný problém, který vyžaduje legislativní opatření na evropské úrovni. Komise by proto měla předložit návrh, který bude definovat společné zásady v boji proti těmto praktikám s cílem zaručit spravedlivé konkurenční prostředí a transparentní vztahy mezi výrobci, dodavateli a distributory. Rozhodli tak dnes ve Štrasburku europoslanci přijetím nelegislativní zprávy o nekalých obchodních praktikách mezi podniky v rámci potravinového řetězce. Stínovou zpravodajkou sociálních demokratů k návrhu je česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD).

Sehnalová (ČSSD): S nekalými obchodními praktikami v potravinářském řetězci se setkalo mnoho subjektů
Foto: sehnalova.cz
Popisek: Europoslankyně Olga Sehnalová

„S prodlením při úhradě plateb, jednostrannými změnami smluvních podmínek nebo přenášením nákladů ze strany obchodního partnera se setkalo mnoho subjektů potravinářského dodavatelského řetězce,“ zdůvodňuje zprávu Olga Sehnalová, členka Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů, který ji vypracoval.

„Požadujeme spravedlivé konkurenční prostředí napříč členskými státy, jež umožní, aby trhy fungovaly tak, jak mají.  Voláme po nastavení férových a transparentních vztahů mezi výrobci, dodavateli a distributory. Vyzýváme také ke zlepšení omezené spolupráce národních dozorových orgánů s cílem zlepšit potírání přeshraničních případů,“ vysvětluje poslankyně Sehnalová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jan Berki, Ph.D. byl položen dotaz

peníze pro obce

Jsem pro, aby o více věcech mohli rozhodovat obce. Podle mě si vedou téměř vždy líp než stát. Ale dáte těm obcím také více peněz, třeba na to aby mohli financovat provoz škol? Protože, když ne, kde na to mají brát, co když nebudou mít kde a se školstvím to půjde ještě více z kopce než do teď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): To by bylo 2,5 milionu na jeden batoh

14:07 Mašek (ANO): To by bylo 2,5 milionu na jeden batoh

Projev na 144. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. června 2025 – Návrh na vyslovení nedůvěry vládě ČR