Sehnalová (ČSSD): „Šmejdy“ už znají i v Bruselu

25.09.2013 10:43

Česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD, S&D) včera večer uspořádala v Evropském parlamentu promítání filmu společně s debatou o nekalých obchodních praktikách v zemích Evropské unie.

Sehnalová (ČSSD): „Šmejdy“ už znají i v Bruselu
Foto: sehnalova.cz
Popisek: Europoslankyně Olga Sehnalová

„Mým cílem bylo ukázat vysokým představitelům v Bruselu problémy, se kterými se potýkají čeští spotřebitelé a otevřít téma předváděcích akcí v zemích EU. Myslím, že dokument Sylvie Dymákové je nesmírně přínosným svědectvím pro nás všechny, abychom se v předvečer projednávání hodnocení směrnice o nekalých obchodních praktikách zamysleli, jak zintenzivnit prosazování práva v zemích EU,“ uvedla europoslankyně Olga Sehnalová, která je v rámci Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele stínovou zpravodajkou připravovaného hodnocení směrnice.

 Prosazování evropského práva bylo jedním z hlavních témat večera. „Film, který jsme viděli je hodnotnou ukázkou, proč je důležité soustředit se na zranitelné spotřebitele. Starší lidé se často tváří v tvář Šmejdům vzdávají. Právě posilování implementace a přeshraniční spolupráce by měly být podporovány za účelem dosažení rovnocenné ochrany spotřebitelů ve všech členských státech,“ řekl evropský komisař Neven Mimica.

„Pozvání do Bruselu si velice vážím, protože to dodává celému tématu ještě větší váhu a za to jsem moc vděčná,“ řekla režisérka filmu, Sylvie Dymáková, která se rovněž promítání účastnila.

reklama

autor: cssd.cz

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

8:17 Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

Co je vlastně cílem politiky Green Deal, Agenda 2030 a Migračního paktu? Destrukce a sebevražda Evro…