Sehnalová (ČSSD): „Šmejdy“ už znají i v Bruselu

25.09.2013 10:43

Česká europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD, S&D) včera večer uspořádala v Evropském parlamentu promítání filmu společně s debatou o nekalých obchodních praktikách v zemích Evropské unie.

Sehnalová (ČSSD): „Šmejdy“ už znají i v Bruselu
Foto: sehnalova.cz
Popisek: Europoslankyně Olga Sehnalová
reklama

„Mým cílem bylo ukázat vysokým představitelům v Bruselu problémy, se kterými se potýkají čeští spotřebitelé a otevřít téma předváděcích akcí v zemích EU. Myslím, že dokument Sylvie Dymákové je nesmírně přínosným svědectvím pro nás všechny, abychom se v předvečer projednávání hodnocení směrnice o nekalých obchodních praktikách zamysleli, jak zintenzivnit prosazování práva v zemích EU,“ uvedla europoslankyně Olga Sehnalová, která je v rámci Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele stínovou zpravodajkou připravovaného hodnocení směrnice.

 Prosazování evropského práva bylo jedním z hlavních témat večera. „Film, který jsme viděli je hodnotnou ukázkou, proč je důležité soustředit se na zranitelné spotřebitele. Starší lidé se často tváří v tvář Šmejdům vzdávají. Právě posilování implementace a přeshraniční spolupráce by měly být podporovány za účelem dosažení rovnocenné ochrany spotřebitelů ve všech členských státech,“ řekl evropský komisař Neven Mimica.

„Pozvání do Bruselu si velice vážím, protože to dodává celému tématu ještě větší váhu a za to jsem moc vděčná,“ řekla režisérka filmu, Sylvie Dymáková, která se rovněž promítání účastnila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: cssd.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Dopis předsedkyni italského senátu

13:35 Okamura (SPD): Dopis předsedkyni italského senátu

Dopis pro předsedkyni italského senátu ohledně Mattea Salviniho.