Sehnalová (ČSSD): Zákaz dvojí kvality výrobků vracím k hlasování

10.04.2019 17:21 | Zprávy
autor: PV

Europoslankyně Olga Sehnalová (ČSSD) dostála svému slibu a snaží se o přepracování textu směrnice o nekalých obchodních praktikách.

Sehnalová (ČSSD): Zákaz dvojí kvality výrobků vracím k hlasování
Foto: Daniela Černá
Popisek: Europoslankyně Olga Sehnalová

Dnes předala dostatečné množství podpisů pod pozměňovací návrh, který má vrátit do textu směrnice explicitní zákaz dvojí kvality výrobků. O tomto pozměňovacím návrhu bude příští týden hlasovat ve Štrasburku plénum Evropského parlamentu během svého posledního zasedání před květnovými eurovolbami. Jedná se o poslední šanci, jak zvrátit vyjednanou dohodu mezi členskými státy (zástupci ministerstev průmyslu a obchodu), vyjednávači Evropského parlamentu a Evropskou komisí. Tu již minulý týden potvrdil Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele EP. Vyjednaná dohoda podle Olgy Sehnalové dvojí kvalitu de facto legalizuje a poslankyně proto hlasovala proti ní.

"Jak jsem slíbila, povedlo se mi zmobilizovat české europoslance a europoslance z dalších zemí, jejichž občané cítí dvojí kvalitu jako problém, tak, abychom mohli tenhle text ještě otevřít a po volbách zkusit vyjednat text takový, abych mohla skutečně s klidným svědomím říct, že jsme dvojí kvalitu postavili mimo zákon a skoncovali s ní," uvedla europoslankyně Olga Sehnalová, která s tématem dvojí kvality do Bruselu přišla a dlouhodobě usiluje o ukončení praktiky, kdy výrobci značkových výrobků prodávaných pod stejnou značkou a obalem mění složení výrobků v návaznosti na to, ve které zemi se prodávají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.