Semelová (KSČM): Rozhodne pětadvacátý únor?

16.02.2016 4:33

Ve čtvrtek 25. února bude zasedat Zastupitelstvo hl. m. Prahy. Do tohoto data chce ANO s ČSSD vyřešit otázku vlády nad Prahou. Alespoň jsme si to mohli přečíst před pěti dny v tisku.

Semelová (KSČM): Rozhodne pětadvacátý únor?
Foto: red
Popisek: Marta Semelová (KSČM)

Jenže pět dnů je dlouhá doba, situace se mění každým dnem, dokonce každou hodinu. To, co platilo včera, už v tuto chvíli může být úplně jinak. Jednou je hlavním protagonistou ANO, pak s vážným a rozhodným výrazem převezme otěže TOP 09, do toho si začne hrát na hlavního hrdinu Trojkoalice. ODS zase s vážnou tváří přesvědčuje občany, že jim opravdu, ale opravdu nejde o posty, ale o programové otázky. Mimochodem mezi ty jejich programové požadavky, které předložili představitelé této „demokratické“ strany ostatním, je např. zrušení Fondu sociálního bydlení. Jak ušlechtilé!

Nestabilita v hlavním městě v tomto volebním období doznává takových rozměrů, že občané jen nechápavě kroutí hlavou, co si to v říjnu 2014 zvolili. A je to opravdu síla! Když si promítneme, co všechno se za tu dobu stalo… Po volbách měsíc trvalo, než se Adriana Krnáčová ujala své funkce, v srpnu 2015 už přišla první krize, když tehdejšímu náměstku Stropnickému byla odebrána agenda stavebních předpisů, o dva měsíce později se koaliční zastupitelé (ANO, ČSSD, Trojkoalice) vzájemně zuřivě odvolávali a pár týdnů na to byl ohlášen konec této slavné koalice. Jeden novinář spočítal, že z těch dnes už 492 dnů, které od voleb uplynuly, pouhých 258 dní fungovala radniční koalice. A dny ubíhají dál a my můžeme v denním tisku číst stále stejné titulky: „Praha opět hledá většinu“, „Další vyjednávání o pražské koalici“, „Koaliční schůzka v Praze výsledky nepřinesla“, „Vyjednavači se sejdou opět příští týden“, „Praha stagnuje, strategická rozhodnutí znemožňuje krize“.

A v Praze je dál bezvládí, respektive tu vládne rada, která nemá většinu, jejíž členové do poslední chvíle neví, jak budou kolegové hlasovat, které materiály, touto radou předložené, projdou, a které ne. Napjatá situace, neschopnost dohodnout se na nějaké formě politické spolupráce, zákulisní intriky, osobní napadání a podrazy paralyzují chod hlavního města.

Ale neklesejme na mysli. Podle zastupitele Ludvíka (ČSSD) „...už vychladly takové ty osobní vášně a v tuhle chvíli už je to fakt o tom jednání.“ Paní primátorka zase sdělila, že chce, aby zde vznikla silná a stabilní koalice. Takže nás určitě čekají skvělé zítřky. Jen aby to netrvalo až do příštích řádných voleb, které se v Praze se mají konat až v roce 2018.

Marta Semelová, předsedkyně klubu KSČM v Zastupitelstvu hl. m. Prahy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kubalčík (KONS): Fond národního majetku a reforma penzijního systému

11:43 Kubalčík (KONS): Fond národního majetku a reforma penzijního systému

Konzervativní strana konstatuje, že Fond národního majetku (FNM) byl rozhodnutím Parlamentu v roce 1…