Podivný konec ministra školství
Jeden z nejschopnějších ministrů současné vlády končí. Okolnosti jeho odchodu jsou docela podivné. V novinách vlastněných A. Babišem vyšel článek o údajném mobbingu na ministerstvu školství a krátce poté premiér Sobotka navrhl odvolání Marcela Chládka z funkce. Nebral přitom vůbec v potaz svědectví zaměstnanců MŠMT ve prospěch ministra. Nejde tak jen o zástupný problém?
Z vlády zatím byli odejiti pro neschopnost dva ministři – oba za hnutí ANO – což svědčí o nepříliš úspěšné Babišově personální politice. „Oligarcha“ usoudil, že je na čase, aby konečně padl nějaký ministr za ČSSD. Marcel Chládek je jedním z nejaktivnějších a také nejvíce erudovaných členů vlády – školské problematice se věnoval dlouhodobě již jako senátor. A. Babišovi se ale nezamlouvaly jeho požadavky na navyšování finančních prostředků do školství. Navíc M. Chládek neměl ideální vztahy s některými členy hnutí ANO, např. s předsedou školského výboru Poslanecké sněmovny PČR J. Zlatuškou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV