Senát: Lékař Tomáš Kocourek spouští web k senátním volbám

09.09.2020 19:06

Lékař Tomáš Kocourek spustil svoje webové stránky pro volby do Senátu. Uchází se v nich o hlasy voličů z obvodu 63. Ten velmi dobře zná, působí totiž jako lékař záchranné služby na Přerovsku a Hranicku.

Senát: Lékař Tomáš Kocourek spouští web k senátním volbám
Foto: Archiv T. Kocourka
Popisek: Kandidát do Senátu za volební obvod číslo 63 MUDr. Mgr. Tomáš Kocourek
reklama

V přerovské nemocnici se také jako někdejší primář operačních sálů setkával s pacienty z celého regionu.

Web Tomáše Kocourka najdou občané na adrese kocourekdosenatu.cz. Stránky nezapřou povolání svého majitele. Kocourek na nich radí lidem, jak rozeznat stavy ohrožující jejich život a nabádá je, aby pro lékaře sepsali seznam léků a jejich užívání. Jak říká, zdravotníkům to výrazně usnadňuje jejich práci a v některých situacích to pacientům může zachránit i život.

Anketa

Vyhraje hnutí ANO krajské volby?

69%
15%
hlasovalo: 14567 lidí

Tomáš Kocourek na stránkách představuje také svoje vize práce v Senátu. K prioritám řadí zdravotnictví, dopravu, sociální problematiku a bezpečnost. Vychází přitom ze své dlouholeté praxe lékaře, který si všímá života kolem sebe. „Svůj volební obvod velmi dobře znám. Dívám se kolem sebe a setkávám se s mnoha lidmi. Vidím život v našich městech a obcích včetně nejmenších vesnic svýma vlastníma očima a chtěl bych našim lidem pomoci, aby se jim vedlo lépe,“ dodává Kocourek.

V příštích dnech se na jeho novém webu začnou objevovat také popisy situací, které coby lékař vyjíždějící sanitkou k těm nejtěžším případům zažil. Seriál se bude jmenovat Příběhy ze záchranky. Jejich cílem je nejen pobavit čtenáře, ale především jim jednoduchou formou popsat složitou práci při zachraňování lidských životů, případně připomenout, do jakých situací se muži a ženy v sanitkách dostávají.

Tomáš Kocourek má kromě své praxe na záchrance zkušenosti z doby, kdy pracoval jako primář operačních sálů přerovské nemocnice. Lidé jej znají také jako ortopeda a v posledních letech rovněž působí jako soudní znalec v oboru zdravotnictví. Je ženatý a s manželkou Zuzanou mají dvě tříleté dcery.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Krajská očkolinka pomohla Jihočechům s očkováním. V provozu bude do konce června

10:46 Hejtman Kuba: Krajská očkolinka pomohla Jihočechům s očkováním. V provozu bude do konce června

Krajská telefonní infolinka obsloužila během pěti měsíců svého fungování více než 33 tisíc hovorů.