Demokracie ale bytostně potřebuje kvalitní informace, bez nich se nelze dobře rozhodovat. Pokud se člověk rozhoduje na základě nekvalitních nebo lživých informací, jaké asi může být jeho rozhodnutí? Proto si myslím, že na vládě a státu nezávislá veřejnoprávní média potřebujeme. Ať už je u vlády ODS, TOP09, STAN, ANO, ČSSD nebo zkrátka kdokoli. "Politikům se nevěří, politikové se kontrolují", jak říkal Karel Kryl.
Britská BBC - to je asi nejslavnější a nejlepší veřejnoprávní médium na světě. Její etický kodex se stal vzorem pro mnoho nezávislých médií demokratických států, Britové si BBC, stejně jako my v Česku Český rozhlas a Českou televizi platí formou koncesionářských poplatků. Britové jako občané nejstarší demokracie chápou smysl své veřejnoprávní BBC a také vědí, proč je dobré ji mít a co jim za jejich peníze přináší. Víme to ale i my, Češi?
"Nerozumím smyslu existence veřejnoprávních médií. Zárukou nestrannosti či svobody slova nejsou – rozhlas přece existoval i během německé okupace, televize vesele sloužila komunistickému režimu. Nikoho by dnes nenapadlo volat po „veřejnoprávních novinách“, je proto nepochopitelné vyžadovat (a platit) veřejnoprávní rozhlas a televizi."

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV