Senátor Canov: Ruští vědci jsou světovou špičkou, tak to prostě je

28.02.2021 14:28

Komentář na facebookovém profilu k ruské vakcinační látce Sputnik V a Miloši Zemanovi.

Senátor Canov: Ruští vědci jsou světovou špičkou, tak to prostě je
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Chrastavy Michael Canov (SLK)
reklama

"DODÁVKA VAKCÍNY SPUTNIK. Prezident Miloš Zeman má od svého ruského protějšku Vladimira Putina slíbenou dodávku ruské vakcíny Sputnik proti covidu-19, uvedla dnes večer CNN Prima News. Ruského prezidenta o ni Zeman podle televize požádal dopisem po dohodě s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Certifikace vakcíny by prezidentovi stačila od Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL)."

Já souhlasím. Také by mě stačila certifikace od našeho SÚKL. Pouze doporučuji, aby se předem deklarovalo, že touto vakcínou budou očkováni jen ti co chtějí být či se nebojí být očkováni právě touto vakcínou. . 

Ano, zřejmě hraje Rusko hru, že se chce domluvit s jednotlivými zeměmi EU a ne s EU jako celkem. Ale tady jde o desetitisíce životů českých lidí, o statisíce nemocných a o miliony těch, kterým lockdowny ničí životy, o kriminál ve vlastním bytě, obci a okresu. A já osobně, čerpajíc informace ze všech možných dostupných zdrojů, si dokonce si myslím, že je  vakcína Sputnik V objektivně nejlepší na světě.

A tipoval jsem to již před půl rokem, za sebe totiž o kvalitě ruské biochemické vědy vůbec nepochybuji, byť jsou jí schopni i brutálně zneužít ke státem řízenému dopingu či k novičoku.

Dějiny chemie (v celé její šíři), které léta studuji, to jasně dokazují již několik staletí, a jen tak pro zajímavost, z posledních šesti, před pár lety vyrobenými chemickými prvky, tři nesou jména po ruských vědcích či dokonce po hlavním městě 114 Flerovium, 115 Moscovium a 118 Oganesson. Proč asi?  Protože ruští vědci jsou světovou špičkou, tak to prostě, bez ohledu na ideologii, je.  

ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Vláda Babiše by měla skončit. Rozhodnout o nové vládě by měli občané, ne prezident

20:04 Piráti: Vláda Babiše by měla skončit. Rozhodnout o nové vládě by měli občané, ne prezident

Předseda Pirátů Ivan Bartoš s předsedou STAN Vítem Rakušanem se dnes poprvé sešli s předsedy stran z…