Senátor Feber: Celkem 138 kazů u 29 dětí!

06.04.2023 8:05 | Tisková zpráva

V rámci pilotní akce karvinského senátora Ondřeje Febra Školáci k zubaři vyšetřili lékaři během jednoho dopoledne celkem 29 dětí ze dvou základních škol ve Stonavě a Doubravě.

Senátor Feber: Celkem 138 kazů u 29 dětí!
Foto: feber.cz
Popisek: Ondřej Feber

Z nich jen jedno mělo chrup zcela v pořádku. U čtyř rekordmanů napočítali stomatologové z ostravské kliniky AJNA více než dvanáct kazů.

„Je šokující, že někteří žáci ve věku 6 až 10 let byli u zubaře poprvé v životě. Některé malé pacienty bylo nutné objednat hned k několika dalším návštěvám,“ uvedl majitel kliniky AJNA, stomatolog Lubomír Beran.

Podle senátora Ondřeje Febra má akce pomoci více otevřít téma stále horšího přístupu ke stomatologické péči hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Podle něj dotace stávajícím pracovištím nejsou řešením, je třeba zcela změnit systém.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): S velkou úctou si připomínáme 80 let od květnových událostí

22:01 Rozvoral (SPD): S velkou úctou si připomínáme 80 let od květnových událostí

Před osmdesáti lety se český národ postavil na odpor okupaci a bezpráví. V květnu 1945 propuklo Praž…