Senátor Horník: Svoboda se nemá protrpět, ale bránit. A hlavně ji žít

15.11.2019 22:49

Na konferenci „30 let svobody“ se téměř třicítka výrazných osobností ve Valdštejnském paláci podělila o své osobní příběhy z roku 1989 a úvahy o proměnách, které se od té doby v České republice odehrály ve společnosti, technologiích, gastronomii, médiích, bezpečnosti či architektuře.

Senátor Horník: Svoboda se nemá protrpět, ale bránit. A hlavně ji žít
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Jan Horník (STAN)

V úvodu konference 1. místopředseda Senátu Jiří Růžička zavzpomínal, jak se jako mladý učitel vydal za studenty na Albertov a jak euforii panující v průvodu vystřídal velký strach, když byl na Národní třídě sevřen kordony pohotovostních pluků. „Když byl Václav Havel v prosinci zvolen prezidentem, věřili jsme, že už bude jenom dobře. Po třiceti letech tušíme, že ne všechno se úplně skvěle povedlo, ale přesto je důvod k optimismu a oslavám. Žijeme v bezpečné, svobodné, demokratické zemi a svobodní lidé mohou dělat věci, o kterých se jim před třiceti lety ani nesnilo,“ uvedl Růžička.

Navázal na něj místopředseda Jan Horník se svým mottem: „Svoboda se nesmí protrpět. V tomto okamžiku možná trochu trpíme, proto svobodu musíme bránit a zejména ji žít.“

Mezi řečníky následně vystoupili první předseda českého Senátu a signatář Charty 77 Petr Pithart, autor loga Občanského fóra Pavel Šťastný, předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář, architekt Adam Gebrian, šéfkuchař Emanuele Ridi,  ředitelka Googlu pro východní Evropu Taťána Le Moigne, generální ředitel České televize Petr Dvořák či generál Petr Pavel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gajdůšková (ČSSD): Příspěvek na platy lidí se zdravotním postižením stoupne

22:36 Gajdůšková (ČSSD): Příspěvek na platy lidí se zdravotním postižením stoupne

Státní příspěvky zaměstnavatelům na platy lidí se zdravotním postižením vzrostou. Poslaneckou novelu…