Senátor Valenta: 3 tisíce restaurací a 12 tisíc firem

26.02.2016 13:32

Elektronická evidence tržeb dopadne ve Zlínském kraji na více jak 15 tisíc podnikatelů. Nejdříve si toto „kukátko finančního úřadu“ bude muset za své peníze nainstalovat 3 300 restaurací a hospod, o něco později přijde na pořad dne přibližně 12 tisíc maloobchodů a velkoobchodů v celém kraji.

Senátor Valenta: 3 tisíce restaurací a 12 tisíc firem
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Ivo Valenta

Ti všichni dnes počítají nejen peníze, které zavedení registrační pokladny bude stát, ale také mnoho běžných administrativních starostí, které to malým živnostníkům z našeho kraje přinese. A nechoďme kolem horké kaše. Jediným důvodem zavedení EET byla totiž úchylka představitelů dnešní agrolevicové vlády, že všichni tito podnikatelé, které potkáváte v obchodech, nebo kteří vám o víkendu ve vaší oblíbené hospůdce čepují pivo, jsou zloději a podvodníci a podle ministerstva financí tak okrádají státní rozpočet minimálně o 10 miliard Kč ročně. Já jsem zcela opačného názoru, a protože jsem sám začínal jako živnostník, nikdy bych si nedovolil vyřknout takový kategorický ortel a podpořit zákon, který bude pouze jednou velkou státní šikanou a šmírovací metodou. Navíc podle mnoha odborníků naprosto neproveditelnou, obsahující řadu právně-technických i faktických chyb a podle všeho i prohlasovanou protiústavním způsobem. Moc bych si přál, abychom v Senátu dokázali pobrat i u koaličních senátorů poslední zbytky zdravého selského rozumu a vrátili tento zákon zpět poslancům jako normu, na které se horní komora senátu odmítá podílet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolářík (Piráti): Tato novela určitě není dokonalá a bude potřeba ji opravit

20:31 Kolářík (Piráti): Tato novela určitě není dokonalá a bude potřeba ji opravit

Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění insolvenční zákon