Senátor Valenta: 3 tisíce restaurací a 12 tisíc firem

26.02.2016 13:32 | Zprávy
autor: PV

Elektronická evidence tržeb dopadne ve Zlínském kraji na více jak 15 tisíc podnikatelů. Nejdříve si toto „kukátko finančního úřadu“ bude muset za své peníze nainstalovat 3 300 restaurací a hospod, o něco později přijde na pořad dne přibližně 12 tisíc maloobchodů a velkoobchodů v celém kraji.

Senátor Valenta: 3 tisíce restaurací a 12 tisíc firem
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Ivo Valenta

Ti všichni dnes počítají nejen peníze, které zavedení registrační pokladny bude stát, ale také mnoho běžných administrativních starostí, které to malým živnostníkům z našeho kraje přinese. A nechoďme kolem horké kaše. Jediným důvodem zavedení EET byla totiž úchylka představitelů dnešní agrolevicové vlády, že všichni tito podnikatelé, které potkáváte v obchodech, nebo kteří vám o víkendu ve vaší oblíbené hospůdce čepují pivo, jsou zloději a podvodníci a podle ministerstva financí tak okrádají státní rozpočet minimálně o 10 miliard Kč ročně. Já jsem zcela opačného názoru, a protože jsem sám začínal jako živnostník, nikdy bych si nedovolil vyřknout takový kategorický ortel a podpořit zákon, který bude pouze jednou velkou státní šikanou a šmírovací metodou. Navíc podle mnoha odborníků naprosto neproveditelnou, obsahující řadu právně-technických i faktických chyb a podle všeho i prohlasovanou protiústavním způsobem. Moc bych si přál, abychom v Senátu dokázali pobrat i u koaličních senátorů poslední zbytky zdravého selského rozumu a vrátili tento zákon zpět poslancům jako normu, na které se horní komora senátu odmítá podílet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik

17:03 Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rezignaci britského premiéra Keira Starmera z čela …