Senátor Valenta: Čerpáme málo, a hlavně jen pro vyvolené

17.08.2019 10:25

Komentář na facebookovém profilu k čerpání evropských dotací

Senátor Valenta: Čerpáme málo, a hlavně jen pro vyvolené
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Další ostudná vizitka vlády Andreje Babiše. Česká republika je druhou nejhorší zemí v čerpání evropských dotací. Vláda tím prokazuje svou impotenci plně využít tento finanční zdroj pro zlepšení života občanů naší země. Navíc je trestuhodné, že také podle zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu nejde jen o pomalost v čerpání, ale doslova o zcela zdeformovaný systém.

Když jsme nedávno projednávali výroční zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu v Senátu, dokonce jsem se dočetl, že některá ministerstva uplatňují natolik nerovný přístup k jednotlivým žadatelům, že někteří žadatelé jsou dokonce zvýhodňováni oproti druhým.

Smutná je pak především vizitka ministerstva zemědělství, u kterého Nejvyšší kontrolní úřad černé na bílém konstatovat, že se ministerstvo zaměřilo na podporu především velkých zpracovatelských podniků, které namísto výdajů na vědu a výzkum vynakládají prostředky na pořízení strojů a technologií. K podpoře malých a středních podniků pak takřka nedochází.

Panu premiérovi zřejmě tento stav vyhovuje, protože napomáhá pozvolné likvidaci malých zemědělců a vytváří podmínky pouze pro velké zemědělské a také potravinářské podniky. A tak to vypadá, když naší zemi vládne ten, kdo má jako prioritu své vlastní ekonomické zájmy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipavský (Piráti): Jasně říkáme, že Rusko a Čína nesmí v Česku stavět jádro

10:01 Lipavský (Piráti): Jasně říkáme, že Rusko a Čína nesmí v Česku stavět jádro

Piráti žádají homeoffice pro pracovníky ministerstev, spravedlivé kompenzace, rozšíření ošetřovného …