Senátor Valenta: Do lesa bez nože?

23.02.2019 11:20

Komentář na facebookovém profilu k doporučení EU na zavedení zákazu nošení nožů

Senátor Valenta: Do lesa bez nože?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Způsoby, jakými chce EU, potažmo některé evropské země, bránit násilí, je opravdu místy přitažený za vlasy. Kdyby vše začínalo i končilo zákazem nošení nejnebezpečnějších typů zbraní na veřejnosti, ještě bych to pochopil, nicméně pokud je informace v článku pravdivá, EU doporučuje členským zemím i zavedení zákazu nošení nožů bez řádného důvodu.

Už samotný fakt, že jsou v některých zemích nože s výjimkou těch kuchyňských zcela zakázány, je postavený na hlavu. Pevně věřím, že se k nám podobný legislativní paskvil, k jakému přistupují některé země (například Francie nebo Velká Británie), nedostane, i když EU už postupně začíná s omezujícími doporučeními. Snad se z nich nestanou nařízení, jak je zvykem.

Podobná opatření navíc postrádají jakýkoliv význam. Násilníci se těmito pravidly rozhodně řídit nebudou a budou u sebe nosit to, co budou chtít. Takže výsledek bude jediný – slušný člověk se nebude mít čím bránit případnému útoku. Nerad bych se navíc dočkal doby, kdy si nebudeme moci vzít nůž ani do lesa na houby.

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Žádosti v programu COVID – 2021 přijímáme do 2. června

14:09 Ministr Havlíček: Žádosti v programu COVID – 2021 přijímáme do 2. června

Plošný program COVID - 2021, který na pomoc podnikatelům připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu …