Senátor Valenta: EU absolutně selhala v ochraně vlastních obyvatel

09.03.2020 13:41

Komentář na facebookovém profilu k situaci na pozemní turecko-řecké hranici, přes niž chtějí do EU proniknout stovky lidí

Senátor Valenta: EU absolutně selhala v ochraně vlastních obyvatel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

EU absolutně selhala v ochraně vlastních obyvatel! Řecko nezvládá nápor migrantů, kteří se snaží překonat řecko-tureckou hranici. To, co předvádějí Turci, je totiž daleko za hranou a považuji to za absolutní zrůdnost.

Turečtí úředníci nejen, že organizují převážení ekonomických migrantů autobusy k řeckým hranicím a dávají jim tipy na to, kde najdou nejvhodnější nelegální přechod. Oni jim navíc rozdávají nůžky na prostříhání děr v plotech s ostnatými dráty. Turečtí vojáci se dokonce snaží strhnout hraniční plot! A co víc, na řeckou policii, která se snaží ochránit hranice, Turci pouštějí prostřednictvím dronů a granátů slzný plyn!

Co dělá EU? Co dělá NATO? Co dělají a především dosud udělaly vlády všech zemí Schengenu kromě toho, že poslaly pár vojáků na řecké hranice?! A abych nezapomněl - především poslaly kamiony humanitární pomoci uprchlíkům! Není ale teď opravdu důležitější chránit Evropany? Na tuto situaci měla být Evropa dávno připravená a musela ji předvídat. Turecko přece tímto krokem hrozilo dlouhodobě. Přece v tom Řecko nemůžeme nechat samotné! Jde o nás všechny. Už teď je pozdě a několik vojáků vyslaných na pomoc Řecku to vážně nespraví.

V Turecku čeká na 3,5 milionu nepřizpůsobivých migrantů na to, aby si podrobili naše území. Turecko jim v tom velmi aktivně pomáhá a neštítí se opravdových prasáren. Opravdu nepodnikneme opravdu ZÁSADNÍ kroky k tomu, abychom jim v tom zabránili?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): V Evropské komisi někdo hodně přestřelil

7:32 Udženija (ODS): V Evropské komisi někdo hodně přestřelil

Komentář na facebookovém profilu ke kritice Evropské komise kvůli uzavření hranic pro vývoz respirát…