Senátor Valenta: Levá ruka neví, co dělá pravá

07.11.2016 11:41

Skutečnost, že šéf instituce, která má zastřešovat fungování EET, není schopen přesného vyjádření o tom, které tržby se evidovat mají a které nikoliv, budí, mírně řečeno, velké rozpaky. A vyvolává otázku, jak pak EET může tedy fungovat.

Senátor Valenta: Levá ruka neví, co dělá pravá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta

I bez tohoto vyjádření se domnívám, že nás nečeká nic jiného než chaos. Vlastně se už ani nedivím. Tato historka o “přeřeknutí se” ředitele Finanční správy, se podle mého názoru brzy může stát něčím zcela běžným. Od chvíle, kdy jsem se stal senátorem, mám pocit, že žijeme ve zcela přeregulované době. Ministerstva a další státní instituce chrlní změť zákonů, v legislativním procesu se běžně vyskytují dvě a více novel téhož předpisu nebo se některé z nich novelizují záhy poté, co byly novelizovány, aby se opravily chyby. A nakonec se v tom nevyznají nejen občané, kteří by se právem měli řídit, ale ve výsledku již ani sami jeho tvůrci. Jsem přesvědčen, že náš právní systém by zasloužil pořádnou revizi a “odtučňovací kůru”, namísto toho, aby se praktická nevymahatelnost práva napravovala stále novými regulacemi a kontrolními mechanismy, jak je tomu právě v případě EET. Aby byla pravidla vymahatelná a jejich dodržování snadno kontrolovatelné, musí být jasná a jednoduchá. Současná vláda jde ale bohužel zcela opačnou cestou, a to cestou jejich ještě většího “zahušťování”. Pak se nelze divit, že levá ruka neví, co dělá pravá…

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Tchaj-wan

Proč právě Tchaj-wan jako první? Proč jste neobvolal dřív třeba naše sousedy? Chápu, že nevoláte Zemanovi, ale proč nezačít v Evropě? A máte nějaké spojení na amerického prezidenta? Chtěl byste se s ním jako prezident sejít? Zeman chtěl a nepovedlo se mu to. Ale to bylo ještě za Trumpa.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

18:02 Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

Vláda se snaží prosadit zásadní změnu čtyř zákonů v oblasti obrany schválením Sněmovnou už v prvním …