Senátor Valenta: Policie se asi zbláznila

28.04.2017 10:39

Policie se asi zbláznila. Jinak si asi neumím vysvětlit to, že se na jejich oficiálních webových stránkách objevilo varování všem cyklistům, kteří se již v sobotu zúčastní oblíbené akce „Na kole vinohrady Uherskohradišťska“.

Senátor Valenta: Policie se asi zbláznila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Ivo Valenta
reklama
Té se každoročně účastní již tisíce nadšených cyklistů, kteří si užívají krásných cyklistických tras, které vedou mezi místními vinohrady, sklepy i hospůdkami. Police se rozhodla, že na všechny tyto trasy v sobotu rozmístí policejní hlídky, které budou kontrolovat dodržování předpisů a především nulovou toleranci alkoholu. Jedním dechem policie upozorňuje, že za takový prohřešek si cyklista může vysloužit pokutu až 50 000 Kč! Za mne je taková šikana policie absolutně nepřijatelná, likviduje jednu z neúspěšnějších cyklistických akcí v regionu, ale i zápal a nadšení vinařů, kteří otevírají své sklepy a chtějí se pochlubit svými novými vzorky vína.
 
Chápu, že se policie musí řídit pouze platnými a účinnými zákony. Na druhou stranu jsem šokován, že zcela ignoruje to, že Senát schválil toleranci alkoholu u cyklistů na cyklostezkách a jen pro neschopnost a pomalost poslanců zůstává zákon pořád zaparkovaný v Poslanecké sněmovně. Navíc nechápu, co vede policii k tomu, že dokonce pro „chytání cyklistů“ organizuje takto rozsáhlé manévry a dopředu straší vysokými pokutami. Co je cílem této akce a na čí popud vlastně vznikla? Opravdu má být cílem zastrašit všechny cyklisty? Potrestat vinaře, kteří už týden uklízí ve sklepích a těší se na své nové zákazníky? Zničit úspěšnou akci v našem regionu? Vůbec tomu nerozumím a jsem silně znepokojen tímto postupem policie. 
 
 

Pozn. redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trikolóra, Svobodní a Soukromníci odmítají státem diktovanou diskriminaci zákazníků

11:06 Trikolóra, Svobodní a Soukromníci odmítají státem diktovanou diskriminaci zákazníků

Trikolóra, Svobodní a Soukromníci jednoznačně stojí na straně podnikatelů a živnostníků, kterým již …