Senátor Valenta: Svoboda vs. manipulace

16.04.2018 16:20

Nemohu se zbavit dojmu, že se jistá část politiků snaží na pozadí skandálu sociálních sítě Facebook vytvořit dojem, že je opět třeba regulovat svobodu slova, že sociální média jsou zlem, které se nás snaží každou minutu manipulovat, a že je třeba proti této hrozbě bojovat jak mezinárodními regulacemi, tak uživatelským ignorováním.

Senátor Valenta: Svoboda vs. manipulace
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Senátor Ivo Valenta za Soukromníky

Zřejmě si tito politici opět hrají na „dobrosery“, pochybují o schopnosti lidí vytvářet si svůj vlastní názor a svou vlastní frustraci z neschopnosti zaujmout veřejnost a srozumitelně prezentovat své názory schovávají za konspirační teorie o tom, že jsou voliči vlastně hloupí a nechávají se manipulovat sociálními sítěmi.

Na rozdíl od nich jsem přesvědčený o tom, že bychom neměli podléhat panice a připouštěn zbrklé zásahy establishmentu do doposud svobodného online prostředí. Vždyť už sám Facebook vnitřně reguluje kdeco a jakýkoliv kontroverzní názor je ihned předmětem hromadného udávání a následného mazání.

Měli bychom se spíš zaměřit na to, abychom sami sebe a především naše děti vychovávali k mediální a informační gramatnosti, abychom podporovali zdravý úsudek, schopnost analyzovat informace, být zvídavý a nebát se vytvářet a prezentovat vlastní názor.

Jedině tak dlouhodobě zabráníme sofistikovaným marketingovým pokusům oblbnout voliče. A to nejen prostřednictvím sociálních sítí, ale třeba i nedosažitelnými sliby či tupou zamilovaností do diktátorského vůdce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plamínková (STAN): Park U Čeňku má nové cesty, hřiště pro děti i seniory

22:48 Plamínková (STAN): Park U Čeňku má nové cesty, hřiště pro děti i seniory

V parku U Čeňku skončila druhá etapa prací. Náklady na ni činily téměř 19 milionů korun bez DPH. Hla…