Senátor Valenta: Tleskám inspirativním lidem a projektům

05.07.2020 19:37

Poděkování na facebookovém profilu panu Ludvíku Zimčíkovi za přínos městu.

Senátor Valenta: Tleskám inspirativním lidem a projektům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Vždy jsem si velmi vážil těch, kteří něco dokážou a přicházejí s novými nápady. Obzvláště, pokud tyto nápady jsou přínosné také ostatním.

Pan Ludvík Zimčík k těmto lidem patří. Řadu let jsme proto jeho aktivity a skvělé nápady podporovali v rámci naší Nadace SYNOT, a to jak v oblasti školství, tak také folkloru.

Škola v Březové je v rámci České republiky opravdovým unikátem především jeho zásluhou. Přestože se jí říká „škola na konci světa“, svým způsobem je světová. Již řadu let nabízí dětem distanční výuku na několika úrovních vzdělání.Situace, kterou přinesla pandemie koronaviru a s ním spojená bezpečnostní opatření ji tak nezaskočila ani v nejmenším. Na chodu školy se nemuselo téměř nic měnit.

Motto pana ředitele Zimčíka „cesta, o níž všichni tvrdí, že jí projít nelze, je pro mne výzvou“ mi je velmi sympatické. Mám obdobný pohled.

Naše Academic School ve Zlíně a v Uherském Hradišti, která nabízí kromě možnosti dvojjazyčného vzdělání například také omezenou kapacitu dětí ve třídách tak, aby se každému z nich mohl učitel plně věnovat, taktéž zavádí podobnou variantu individuálního vzdělávání. Plně si totiž uvědomujeme, že je zde spousta dětí a studentů, pro něž je každodenní docházka do školy z různých důvodů problematická nebo dokonce nemožná a těm je třeba v jejich cestě za vzděláním pomoci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK): Pramen Boží vody doplňuje křížová cesta, které se neštěstí vyhýbá

22:30 Vinklátová (SLK): Pramen Boží vody doplňuje křížová cesta, které se neštěstí vyhýbá

Duchovně založené poutníky, ovšem zdaleka nejen je, přitahuje již po staletí malebná ves Stromkovice…