Senátor Valenta: Vláda koná, ale zapomíná na důsledky

11. 3. 2020 12:54

Komentář na facebookovém profilu k opatřením proti nákaze koronavirem.

Senátor Valenta: Vláda koná, ale zapomíná na důsledky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta
reklama

Rozumím tomu, že vláda musela přijmout mimořádná opatření v souvislosti s koronavirem, abychom zavčas dokázali zastavit rozmach této epidemie. V naší novodobé historii jde o něco nevídaného. Vláda uzavírá školy, zakazuje všechny akce nad 100 lidí a kdo ví, s čím přijde v následujících dnech. Všem je jasné, že ochrana zdraví nás všech musí být naší společnou prioritou.

Ale zároveň mne nepřestává šokovat, jak vláda stále ignoruje dopady svých rozhodnutí. Do těžko řešitelné situace dostává mimo jiné stovky tisíc živnostníků, které vláda na rozdíl od zaměstnanců nebo velkých „fabrik“ ustavičně přehlíží. A ne jinak je tomu i v případě aktuálních mimořádných opatření. Nevím, jestli si ministři vůbec uvědomují, že živnostníci si např. státem nařízenou karanténu musí zaplatit zcela ze svého? Nebo že živnostníci jsou jen z těžko pochopitelných důvodů vyloučeni ze státní podpory tzv. ošetřovného, tedy v případě, že živnostník bude muset zůstat kvůli uzavřeným školám se svým malým dítětem doma.

Budu proto společně se Soukromníci - Strana soukromníků České republiky apelovat na kompetentní ministry, aby nebyli zaslepeni pouze epidemiologickými opatřeními, ale aby co nejdříve vytrhli ze chřtánu existenčních problémů mimo jiné také OSVČ a živnostníky, pro které by se koronavirus mohl v této kombinaci stát vskutku osudový.

Zároveň budu doufat, že přijatá mimořádná opatření skutečně zafungují a že se dění v naši zemi co nejdříve vrátí opět do normálu. Buďme všichni zodpovědní, dodržujme preventivní hygienická doporučení a jsem přesvědčen o tom, že tato hysterie brzo pomine.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pošarová (SPD): Testování dětí a jejich následné povinné očkování „vakcínami“?

11:01 Pošarová (SPD): Testování dětí a jejich následné povinné očkování „vakcínami“?

Dejme dětem svobodu dýchat, a v souladu s našimi zákony a ústavou možnost bez podmínek se vzdělávat.