Senátor Valenta: Zvýšení platů ano, ale...

12. 8. 2018 18:11

Jako obvykle, odboráři v otázce růstu platů a minimální mzdy vydírají a nehledí na udržení státního rozpočtu v rozumné rovnováze. Kde se na to vezme, to je jako vždy nezajímá.

Senátor Valenta: Zvýšení platů ano, ale...
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Senátor Ivo Valenta za Soukromníky

Věty o tom, že schůzka musí být co nejdříve, jinak hrozí rozjitření společnosti před volbami, jsou zcela nepřípustným nátlakem a vyhrožováním. Souhlasím s tím, že v době růstu by se platy měly zvyšovat, že úroveň mezd je v naší zemi nízká a že by se měla navyšovat přiměřeně k cenám.

Pokud jde o státní správu, růst mezd by měl být ovšem podmíněn jednou zásadní věcí. A sice přehodnocením toho, zda stát potřebuje tak velkou armádu úředníků. Personálním auditem, který by přinesl větší efektivitu a nakonec i ještě lepší ohodnocení těch, kteří jsou výkonní a jsou pro stát přínosem. Bez tohoto kroku je plošné navyšování mezd jen vyléváním peněz z oken, dalším projídáním budoucnosti a prostředků, které by mohly být využity jinak.

No a pokud jde o platy všeobecně, pak jsem přesvědčen, že je nejvyšší čas snížit odvody za zaměstnance, snížit daně a ulevit tak zaměstnavatelům, aby mohli lidem přidat ještě víc. Zde žádné nekonečné zvyšování minimální mzdy opravdu nepomůže...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Tohle je totální nehoráznost. Proti-podnikatelská vláda v akci

14:27 Udženija (ODS): Tohle je totální nehoráznost. Proti-podnikatelská vláda v akci

Komentář na facebookovém profilu ke krokům vlády