Senátor Veleba: Politický styl

24.02.2017 22:06 | Zprávy
autor: PV

Rád bych se stručně a na základě ověřitelných faktů vyjádřil k části rozhovoru místopředsedy SPD pana Radima Fialy, který poskytl Parlamentním listům 24. února 2017 a který se mimo jiného týká spolupráce v krajských zastupitelstvech, rozhodování o strategii v nadcházejících parlamentních volbách a programu do těchto voleb.

Senátor Veleba: Politický styl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý senátor, exprezident Agrární komory a člen Klubu 2019 Jan Veleba.

Spolupráce v krajských zastupitelstvech

Předesílám, že máme zájem pokračovat ve spolupráci v krajských zastupitelstvech. Naše koalice SPD – SPO byla úspěšná v 9 krajích, kde máme každá strana shodou okolností stejný počet mandátů, a to 16. V Ústeckém kraji je naše koalice v krajské vládě, pouze v Karlovarském kraji se nepodařilo po úspěšných krajských volbách dohodnout společný klub a SPO je v tamní krajské vládě bez SPD.

Je nabíledni, že když jdeme samostatně do podzimních parlamentních voleb, v nichž budeme soutěžit o podobný elektorát voličů, je spolupráce v krajích ohrožena a bude daleko obtížnější. Naši krajští zastupitelé jsou ti nejkvalitnější lidé, platí to jak pro SPO, tak pro SPD a většina z nich také bude na čelných místech kandidátek do parlamentních voleb a tudíž proti sobě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Digitální euro

Pane Rajchl, komentujete zavedení nějakého digitálního eura, co to je? V čem je jiné než platba hotovostí nebo kartou a v čem je pro nás tak hrozbou – teda v případě, že euro přijímejme nebo se nás to nějak dotkne, i když jím budeme platit třeba jako turisti na dovolené?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Scheinherr (Praha sobě): ODS zapomněla klimatizace objednat

21:03 Scheinherr (Praha sobě): ODS zapomněla klimatizace objednat

Informace na svém veřejném facebookovém profilu, proč se v pražských tramvajích pečeme