Senátor Veleba: Traktor Zetor tour 78 - Je to řehole, ale dobrý pocit přebíjí únavu

28.09.2016 10:10

Projet Vysočinu autem, paráda, za pár dní je hotovo. Projet Vysočinu na traktoru Zetor Crystal 160, ještě větší paráda, ale únava, při které bolí celé tělo. Svého rozhodnutí, že to udělám vůbec nelituji. Nemůžete totiž poznat tento opravdu krásný kraj se 704 vesnicemi a osobitými, ale dobrými lidmi, lépe.

Senátor Veleba: Traktor Zetor tour 78 - Je to řehole, ale dobrý pocit přebíjí únavu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Veleba
reklama

Vysočina je nádherný kout naší země. Kraj s bohatstvím půdy, lesů a vody, kraj příjemných a pracovitých lidí a také kraj spjatý s jmény velikánů našich dějin – například s Karlem Havlíčkem Borovským nebo Janem Žižkou. Vysočina je ale i kraj památek světového kulturního dědictví UNESCO – Zelená hora, náměstí v Telči, Židovské město v Třebíči, základů národního písemnictví – Bible Kralická.

Mám teď coby lídr volební koalice SPD – SPO do nadcházejícíh krajských voleb v kraji Vysočina za sebou se svým doprovodným týmem tří osádek osobních aut už 16 etap, 2.240 km a ještě 8 dní jízdy nás čeká.  Původní plán19 etap jsme vzhledem k velmi dobrým odezvám prodloužili. Je to ale řehole, v 8 ráno start, kolem 18té dojezd, ale dobrý pocit přebíjí únavu. Jet po velmi často špatných sliničkách 3. třídy až 100 km denně plus o trochu lepčích dvojkách, tak to opravdu není žádný med.

 

Cesta je to tedy velmi náročná, ale hlavně zajímavá. Potkávám mnoho lidí, hovořím s nimi a jejich reakce jsou vesměs pozitivní. Nejčastěji vypráví o svých konkrétních problémech, chtějí se svěřit, ale také se hodně ptají. Hlavně na to, když budeme mít volební úspěch, tak co pro ně uděláme. Ptali se mně na to i třeba Romové ve Žďáru nad Sázavou a v Jihlavě. Stejnou otázku mně položil docela slušně vypadající bezdomovec v Třebíči, který za mnou sám přišel před nákupním centrem. Hodně často se na mne lidé obracejí s prosbami o pomoc při vyřízení osobních věcí. Na co ale reagují lidé všude, tak to jsou výzvy, aby se něco udělalo proti útokům na prezidenta. Časté jsou stesky zemědělců na velmi nízké výkupní ceny mléka a obilí. Prožívám ale také situace humorné. Při vjezdu do vesnice hraje z tlampače na vleku úvodní orchestrální melodie slavných Troškových filmů Seno, slunce, jejímž autorem je Karel Wágner. Při průjezdu jednou vesnicí u Hrotovic za mnou vyběhl starší muž s dvěma vypnutými králičími kožkami v domnění, že jede sběrna kůží … A ještě závěrečný postřeh. Nejlepší a bezprostřední reakce při průjezdu zaznamenávám od mladých lidí a to je dobré znamení.

Sečteno a podtrženo řečeno parodií slov klasika „tento způsob volební kampaně zdá se být poněkud spíše vyhovující“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Dluhový plán a další trhliny v eurozóně

12:14 Vích (SPD): Dluhový plán a další trhliny v eurozóně

Naštvanost zemí jižní Evropy je může vyvézt z eurozóny nebo dokonce z Evropské unie dřív, než se don…