Senátor Vystrčil: Osobní svědectví o zrůdném chování komunistického režimu

27.06.2023 13:07 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí popravy Milady Horákové.

Senátor Vystrčil: Osobní svědectví o zrůdném chování komunistického režimu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

„Jdu s hlavou vztyčenou,“ slova, která před 73 lety napsala Milada Horáková do posledního dopisu na rozloučenou jen pár hodin před tím, než byla popravena komunisty.

S dcerou Milady Horákové Janou Kánskou jsem měl možnost se potkat v červnu roku 2022 na českém velvyslanectví v USA a vyjádřit velkou úctu k hrdinství a mravnosti její matky. Měl jsem zároveň možnost si vyslechnout osobní svědectví o zrůdném chování komunistického režimu. Stále si připomínejme, ta doba byla strašná, musíme udělat vše proto, aby se již nikdy nevrátila.

Málo se ví, že velkým vzorem Milady Horákové byla prvorepubliková senátorka Františka Plamínková, která se zasloužila o zrušení celibátu učitelek a zakotvení volebního práva pro ženy do Ústavy. Popravu Františky Plamínkové zastřelením za její odpor za heydrichiády si připomeneme v Senátu 30. června 2023 v 9:00 na 1. nádvoří. Srdečně vás zvu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Vystrčil komunisti mne nechali zdarma vystudovat, pomohlo zajístit karieru, bydlení a proto si myslím, že to byl zlý režim., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseanaboca , 27.06.2023 13:47:35

|  7 |  0

Další články z rubriky

Michálek (Piráti): Česko dožene britský náskok třicet let v řízení projektů

22:01 Michálek (Piráti): Česko dožene britský náskok třicet let v řízení projektů

Jak úspěšně řídit velké státní projekty pomocí projektového řízení a zlepšovat díky tomu služby stát…