Senátorka Šípová: ODS a ANO i po skandálu v Motole podporují korupci u zakázek

01.03.2025 8:05 | Monitoring
autor: PV

Senátorka Adéla Šípová v Senátu předložila dva klíčové protikorupční návrhy – zpřísnění pravidel pro střet zájmů politiků a zveřejňování údajů u rizikových zakázek. Oba návrhy připravil poslanec Jakub Michálek a jejich cílem je zvýšit transparentnost a zabránit zneužívání veřejných peněz. Ve Sněmovně však tyto návrhy vládní ODS spolu s ANO smetly ze stolu. Stejný scénář pak nastal i v Senátu.

Senátorka Šípová: ODS a ANO i po skandálu v Motole podporují korupci u zakázek
Foto: Piráti
Popisek: Adéla Šípová

„Vládní koalice se zavázala k protikorupčním opatřením, ale realita je jiná. Vládní strany s ANO ve Sněmovně návrhy proti rozkrádání sabotují. Když přijde na hlasování, zas a znovu se ukazuje, že zastánci staré politiky nejsou ochotni skládat účty občanům. Výsledek všichni známe: předražené a zkorumpované zakázky, třeba jako teď v Motole. Dnes v Senátu jsme měli šanci na reparát. Bohužel se ale ukázalo, že jak vládní strany, tak senátoři za ANO něco říkají, ale nakonec hlasují opačně. Ze správního nebo soudního přezkumu zadávacích řízení se tak vymaní až dvě třetiny všech zakázek hrazených z veřejných prostředků,“ říká senátorka Adéla Šípová. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Alkohol

Tvrdíte, že k tomu, aby poslanci nepili ve sněmovně alkohol, nepotřebujete zákon. Opravdu? Můžete se zaručit, že ho někteří ve sněmovně nepijí? A proč je tam vůbec dostupný? V normální práci to není. Proč by to mělo být ve sněmovně jinak? Taťána

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): Místo řešení vidíme hlavně snahu uškodit

4:32 Hřib (Piráti): Místo řešení vidíme hlavně snahu uškodit

Vyjádření předsedy Pirátů Zdeňka Hřiba k 6 měsícům vlády Andreje Babiše zaslané redakční poštou.