Senátorka Vítková: Předškolní dítě v mateřské škole X předškolní dítě v dětské skupině

12.04.2021 9:09

MPSV dětské skupiny od 12. 4. neotvírá ani pro děti, které mají povinné předškolní vzdělávání. A já se ptám, jaký je rozdíl mezi předškolákem v mateřské škole a předškolákem v dětské skupině?

Senátorka Vítková: Předškolní dítě v mateřské škole X předškolní dítě v dětské skupině
Foto: senat.cz
Popisek: Jaromíra Vítková

„S dětskými skupinami dlouhodobě spolupracuji a jsem v kontaktu. Navíc minulý týden jsem jim v senátním obvodu Blansko rozvezla respirátory jako dar od Senátu. Všude jsou připraveni na otevření a těší se, že alespoň přivítají předškolní děti. Dnes jsme zjistili, že MPSV dětské skupiny od 12. 4. neotvírá ani pro děti, které mají povinné předškolní vzdělávání. A já se ptám, jaký je rozdíl mezi předškolákem v mateřské škole a předškolákem v dětské skupině?“ sděluje Jaromíra Vítková senátorka.

Anketa

Je vám líto, že Tomáš Petříček končí na ministerstvu zahraničí?

hlasovalo: 13148 lidí

MPSV vydalo až v pátek odpoledne informaci, že s účinností ode dne 12. dubna 2021 se omezuje poskytování služby péče o dítě v dětské skupině tak, že se v nich zakazuje přítomnost veřejnosti, s výjimkou dětských skupin při zdravotnickém zařízení nebo zařízení sociálních služeb, nebo poskytování služby péče o dítě pro zaměstnance těchto zařízení.

„Jsem zklamaná z přístupu MŠMT, které již tři čtvrtě roku blokuje ustanovení Stálé mezirezortní skupiny pro předškolní vzdělávání. Kdyby tato skupina (složená z MŠMT, MPSV, MF a popřípadě MZ) v současné době již pravidelně zasedala, jistě by se daly tyto důležité záležitosti operativně řešit a vyjednat dopředu. Nerozumím tomu, proč se děti, které mají povinné předškolní vzdělávání, nemohou vrátit do soukromých škol, lesních školek a dětských skupin, stejně tak jako do státních mateřských škol. Tato situace je naprosto nepřehledná, některé dětské skupiny si žádají o výjimku a chaos je čím dál horší. Takto zásadní informace v pátek odpoledne je naprosto neseriózní postup,“ říká senátorka Vítková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Konec velkoplošných plachet přes fasády domů

22:21 Primátor Hřib: Konec velkoplošných plachet přes fasády domů

Komentář na facebookovém profilu k regulaci velkoplošné reklamy v Praze