Senátorka Vítková dává příležitost mladým umělcům

28.07.2021 8:36

Lidovecká senátorka Jaromíra Vítková se věnuje podpoře kultury dlouhodobě. V minulých týdnech tak zajistila vystoupení okresních umělců přímo v Senátu.

Senátorka Vítková dává příležitost mladým umělcům
Foto: senat.cz
Popisek: Jaromíra Vítková

Vystavuje zde například boskovická rodačka a výtvarnice Magdaléna Roztočilová a další příležitost dostane mladá hudební skupina Pružiny.

Během léta mají jednotliví senátoři možnost představit hudební či pěvecká uskupení ze svých volebních obvodů v areálu Senátu. Letovickému sboru Carpe diem dala senátorka Vítková příležitost už 1. července. „Letovický sbor pod vedením Karla Pecháčka znám řadu let a bylo mi potěšením je představit přímo ve Valdštejnské zahradě,“ sděluje senátorka Vítková.

Podobnou příležitost dostala i boskovická rodačka a výtvarnice Magdaléna Roztočilová. Její výstava „Tajemství zahrady“ představuje několik mozaik, ale i sochu, všechna díla jsou navíc volně inspirována knihou Genesis. „Člověk a příroda jakožto jedno stvoření. Dnešní doba by měla být prodchnuta tímto příběhem, protože nám ukazuje naši jednotu, jednotu ducha a těla. Téma jednoty v mnohosti je charakteristické pro moji práci,“ uvádí Magdaléna Roztočilová v textu na úvod výstavy.

Příležitost dostane i mladá skupina Pružiny. Koncert se bude konat v rámci kulturního léta v neděli 22. srpna ve Valdštejnské zahradě. Kapelu tvoří pětice mladých lidí z Boskovic. Folkové písně současných interpretů mají v jejich podání velkou popularitu u posluchačů všech věkových kategorií.

„V rámci mého působení v Senátu velice ráda dávám příležitost hudebním uskupením i umělcům ukázat svoje kvality v Senátu. Je to určitě zajímavá zkušenost, která se jim může v budoucnu zúročit,“ zakončila senátorka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...



Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Urbanová (STAN): Mám pocit, že se to posouvá k lepšímu

22:33 Urbanová (STAN): Mám pocit, že se to posouvá k lepšímu

Komentář na facebookovém profilu k práci, která poslankyni čeká.