Senátorka Vítková dává příležitost mladým umělcům

28.07.2021 8:36

Lidovecká senátorka Jaromíra Vítková se věnuje podpoře kultury dlouhodobě. V minulých týdnech tak zajistila vystoupení okresních umělců přímo v Senátu.

Senátorka Vítková dává příležitost mladým umělcům
Foto: senat.cz
Popisek: Jaromíra Vítková

Vystavuje zde například boskovická rodačka a výtvarnice Magdaléna Roztočilová a další příležitost dostane mladá hudební skupina Pružiny.

Během léta mají jednotliví senátoři možnost představit hudební či pěvecká uskupení ze svých volebních obvodů v areálu Senátu. Letovickému sboru Carpe diem dala senátorka Vítková příležitost už 1. července. „Letovický sbor pod vedením Karla Pecháčka znám řadu let a bylo mi potěšením je představit přímo ve Valdštejnské zahradě,“ sděluje senátorka Vítková.

Podobnou příležitost dostala i boskovická rodačka a výtvarnice Magdaléna Roztočilová. Její výstava „Tajemství zahrady“ představuje několik mozaik, ale i sochu, všechna díla jsou navíc volně inspirována knihou Genesis. „Člověk a příroda jakožto jedno stvoření. Dnešní doba by měla být prodchnuta tímto příběhem, protože nám ukazuje naši jednotu, jednotu ducha a těla. Téma jednoty v mnohosti je charakteristické pro moji práci,“ uvádí Magdaléna Roztočilová v textu na úvod výstavy.

Příležitost dostane i mladá skupina Pružiny. Koncert se bude konat v rámci kulturního léta v neděli 22. srpna ve Valdštejnské zahradě. Kapelu tvoří pětice mladých lidí z Boskovic. Folkové písně současných interpretů mají v jejich podání velkou popularitu u posluchačů všech věkových kategorií.

„V rámci mého působení v Senátu velice ráda dávám příležitost hudebním uskupením i umělcům ukázat svoje kvality v Senátu. Je to určitě zajímavá zkušenost, která se jim může v budoucnu zúročit,“ zakončila senátorka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Liberecký kraj a Post Bellum podepsaly memorandum o spolupráci

13:05 Hejtman Půta: Liberecký kraj a Post Bellum podepsaly memorandum o spolupráci

Dlouhodobá spolupráce Libereckého kraje a organizace Post Bellum, která prostřednictvím projektu Pam…