Šilar (KDU-ČSL): Obzlášť současná společnost potřebuje vzájemné naslouchání a kultivovanou diskusi různých názorů

13.01.2016 10:14

Senátoři klubu KDU-ČSL a nezávislí přijali pozvání svého předsedy Petra Šilara a navštívili Orlickoústecko a Králicko. V rámci Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí pozval již pošesté do Senátu tříkrálové koledníky, politiky, zástupce církví či univerzit ke slavnostní snídani, na které byl představen jeden z projektů podporovaných Tříkrálovou sbírkou. výjezdního zasedání senátoři debatovali se starosty i studenty.

Šilar (KDU-ČSL): Obzlášť současná společnost potřebuje vzájemné naslouchání a kultivovanou diskusi různých názorů
Foto: Senat.cz
Popisek: Senátor Petr Šilar (KDU-ČSL)
reklama

Slavnostní snídaně se zúčastnili poslanci KDU-ČSL v čele s místopředsedou strany Mariánem Jurečkou a ministrem kultury Danielem Hermanem, představitelé obou komor Parlamentu ČR a senátorských klubů. Pozvání přijali také další vzácní hosté, například emeritní předseda vlády a Senátu Petr Pithart, prof. Tomáš Halík, zástupci katolické či husitské církve, Akademie věd či univerzit.

„Tříkrálovou snídani jsme uspořádali již pošesté. Cílem akce bylo představení jedné z neziskových služeb, které budou podpořeny z výnosu letošní Tříkrálové sbírky Charity. Zároveň jsme chtěli pozvat na začátku roku k jednomu stolu politiky, představitele církví, univerzit či médií a vytvořit prostor pro vzájemný dialog pozvaných hostů. Současná společnost vzájemné naslouchání a kultivovanou diskusi různých názorů obzvlášť potřebuje,“ uvedl Petr Šilar, předseda Senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí.

„Žijeme v době, ve které se rozevírají nůžky mezi bohatými a chudými. Tříkrálová sbírka je jednou z příležitostí k zamyšlení, v jaké míře jsme ochotni darovat něco ze svého blahobytu ostatním,“ uvedla místopředsedkyně Senátu Miluše Horská, která přítomné přivítala.

Veronika Línková – Kadrlová a Simona Hoťová, pracovnice Oblastní charity Šluknov, prezentovaly jednu z aktivit, jež budou letos podpořeny, a to Komunitní centrum Ambrela. To pomáhá dětem ze sociálně vyloučených lokalit v severočeském Šluknově v rámci nízkoprahového centra, předškolního klubu či doučování převážně romských žáků. „Učitelé nám potvrzují, že děti, které k nám pravidelně docházejí, jsou ve škole soustředěnější a mají větší motivaci ke vzdělávání,“ uvedla Simona Hoťová z Komunitního centra Ambrela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Malý (Trikolóra): Jak jsme se (ne)semkli, až bylo nakonec pozdě a vraždí nás

22:48 Malý (Trikolóra): Jak jsme se (ne)semkli, až bylo nakonec pozdě a vraždí nás

Pamatujete, jak se mocní sešli v Paříži, chytli se na bulváru za ruce a „semkli se“ proti terorismu?…