Šimral (Piráti): Dotační program pro podporu využití volného času dětí a mládeže

22.06.2021 22:48

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila návrh na vyhlášení Programu podpory využití volného času dětí a mládeže na rok 2022. V jeho rámci by se mělo rozdělit celkem 50 milionů korun.

Šimral (Piráti): Dotační program pro podporu využití volného času dětí a mládeže
Foto: praha.pirati.cz
Popisek: Vít Šimral

Dotaci lze poskytnout pouze na základě Žádosti o poskytnutí dotace prostřednictvím elektronických formulářů s lhůtou od 25. září 2021 do 11. října 2021. Informace ke zpracování žádosti poskytuje odbor školství, mládeže a sportu Magistrátu hl. m. Prahy a jsou k dispozici i na internetových stránkách hl. m. Prahy, a to www.praha.eu – Sekce Dotace a Granty.

„Předchozí ročníky programu ukázaly efektivnost přidělování finančních prostředků grantovým systémem. Předností tohoto způsobu je i možnost působení města na rozvoj těch aktivit dětí a mládeže ve volném čase, které se významně podílejí na potlačování negativních jevů a kriminality. Dosavadní systém přidělování finančních prostředků včetně uzavírání jednoletých dotačních smluv s vybranými žadateli je vyhovující a odpovídá proměnlivosti požadavků v této oblasti,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Prostřednictvím tohoto programu jsou řešeny nejen základní podmínky pro pravidelnou činnost neziskových organizací, které pracují s dětmi a mládeží ve volném čase, jako jsou pronájmy, provozní náklady, údržba kluboven, klubů a sportovišť, ale i podpora příměstských táborů, víkendových akcí a táborů mimo Prahu. Zároveň jsou podporovány jednorázové akce na území hlavního města především pro neorganizované děti a mládež.

Pro tuto cílovou skupinu je podpora směřována i na takzvané otevřené aktivity, které jsou realizovány formou jednorázových akcí. Podpora je rovněž zaměřena na účast kolektivů dětí a mládeže na prezentačních a soutěžních akcích v zahraničí a na vzdělávání pracovníků pracujících s dětmi a mládeží v oblasti volnočasových aktivit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Jsme rádi, že dětské skupiny v současném modelu zůstanou zachovány

11:39 Výborný (KDU-ČSL): Jsme rádi, že dětské skupiny v současném modelu zůstanou zachovány

Projev na 113. schůzi Poslanecké sněmovny 28. července 2021 k zákonu o poskytování služby péče o dít…