Šimral (Piráti): Praha bude i nadále pomáhat mladým lidem se získáváním dovedností

17.05.2022 5:35 | Tisková zpráva

Na základě uzavřeného memoranda funguje od roku 2019 spolupráce mezi hlavním městem Prahou a The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation (DOFE).

Šimral (Piráti): Praha bude i nadále pomáhat mladým lidem se získáváním dovedností
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Šimral

Cílem spolupráce je podporovat volnočasové aktivity a pomoci v získávání dovedností pro budoucí život a kariéru mladých lidí. Na základě pozitivních zkušeností proto radní hl. m. Prahy dnes rozhodli memorandum prodloužit až do roku 2026 a zapojit do spolupráce více škol.

V současné době je v Praze do programu DOFE zapojeno 30 organizací. „Toto číslo každoročně roste a je to dáno především pozitivními reakcemi ze strany zapojených škol. Našim cílem je i nadále podporovat intervence naplánované v Krajském akčním plánu vzdělávání, jako je například pořízení technického vybavení nebo vzdělávání pedagogů, učitelů odborného výcviku a odborných předmětů. Odborné školy v rámci pražského vzdělávání dostávají novou roli a stávají se centry celoživotního vzdělávání,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

V plánu je zapojit do programu další školy, a to především školy odborné, které díky tomu mohou usnadnit svým pedagogům nalézt si cestu ke svým žákům a současně je vést k zájmu o své okolí a k zodpovědnosti za svá rozhodnutí.

V rámci memoranda není přímo financována organizace DOFE, ale je školám umožněno účastnit se jejich programu na základě vlastního uvážení a rozhodnutí. Finanční prostředky slouží školám pro jejich potřeby, například ve formě pořízení expedičního vybavení nebo pomůcek. Do konce letošního dubna hlavní město poslalo svým příspěvkovým organizacím přes 400 tisíc korun. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Červíček: Za nový parkovací dům v náchodské nemocnici kraj zaplatil 47 milionů

16:05 Hejtman Červíček: Za nový parkovací dům v náchodské nemocnici kraj zaplatil 47 milionů

V areálu Oblastní nemocnice Náchod bude od začátku července v provozu nový parkovací dům se 165 míst…