Šimůnek (KSČM): Odmítám český Majdan na Staroměstském náměstí

01.09.2014 19:33

Zásadně odmítám uplatňování ukrajinského scénáře v České republice. Skupina aktivistů, kterým pražský magistrát promptně vyřídil povolení k nepřetržité nátlakové akci na pražském Staroměstském náměstí, vyhlásila úmysl vytvářet nátlak na českou vládu ve prospěch požadavků kyjevského režimu a ve prospěch protiruské hysterie.

Šimůnek (KSČM): Odmítám český Majdan na Staroměstském náměstí
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM
reklama

Podle mého názoru sebou „majdanisté“ nepřináší étos radikálních demokratických požadavků, nýbrž pouze nepřijatelný vzor silového nátlaku vedoucí nikoli k řešení problémů, ale k radikalizaci a eskalaci situace v naší zemi. Kam stupňování tohoto tlaku vedlo na Ukrajině, jsme viděli. Odmítám opakování ukrajinského scénáře v České republice v jakékoli podobě. Odmítám zcela zásadně byť jen představu, že by se do podobných aktivit zapojili i čeští neonacisté a fašisté.

Jak ukázaly oslavy 70. výročí SNP v Bánské Bystrici, kde jsem měl tu čest vést delegaci ÚV KSČM, Češi a Slováci společně odsuzovali zahraniční politiku EU vůči Rusku, nesouhlasili s postoji polského prezidenta a jasně ukázali, že prioritou lidí je mír v Evropě.

Pro model politického boje, jehož zárodek zřejmě vzniká na Staroměstském náměstí, se v různých částech světa vžil název „barevné revoluce“. Skutečným cílem těchto akcí nikdy nebylo vyřešit stávající problémy, ale vyvolat konflikt ve prospěch třetích stran. Tomuto scénáři Česká republika doposud úspěšně odolávala. Považuji za zcela zásadní, aby tomu tak zůstalo i nadále a Česká republika si svou zahraniční i vnitřní politiku určovala sama a to na základě demokratických voleb a principů.

V době připomínání 75. výročí napadení Polska německými fašisty, tedy začátku 2. světové války, největší katastrofy v moderních dějinách lidstva, doufám, že zvítězí zdravý rozum. A proto žádám všechny občany, bez ohledu na jejich konkrétní politické preference, aby nepodporovali demonstranty a rodící se český Majdan na Staroměstském náměstí a dali najevo své NE extrémistickým, ultrapravicovým, nebezpečným názorům, které podporuje mimo jiné pražský primátor Tomáš Hudeček a další představitelé TOP 09 i ODS!

Petr Šimůnek, místopředseda ÚV KSČM, člen Zastupitelstva hl. m. Prahy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: KSČM

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurka (ODS): Základní škola má halu dostat zpět na konci léta

22:13 Jurka (ODS): Základní škola má halu dostat zpět na konci léta

Sportovní hala při Základní škole Purkyňova se zástupcům Jihomoravského kraje zamlouvala od začátku.…