Skalický (Pro Prahu): Pan Lanovka

27.08.2014 5:27 | Zprávy
autor: PRO PRAHU

V posledních dnech se doslova roztrhl pytel s články, názory a polemikami kolem zamýšlené realizace stavby Barrandovské nebo chcete-li Prokopské lanovky.

Skalický (Pro Prahu): Pan Lanovka
Foto: red
Popisek: Jan Skalický, kandidát hnutí PRO PRAHU

To mě velice těší, protože jsem přesvědčen, že to je dobrý a užitečný záměr. Zastavil mě někdy v minulém týdnu na Barrandově muž a říkal mi: „Tak už máte přezdívku. V hospodě jsme se bavili o tom projektu a kamarád vás nazval panem Lanovkou.“ Tak tahle přezdívka mě rozhodně neuráží, naopak.  Stavba této lanovky, to není totiž jen obyčejná dopravní stavba. Celý projekt zahrnuje i vybudování Parku Barrandov se sportovišti, in line dráhami, dětskými hřišti,  zónami pro seniory a vycházkovými okruhy. A tak mě velmi povzbuzují i horlivě odmítavé názory od současného vedení Prahy 5 s nesmyslnými argumenty o zbytečnosti či dokonce ekologické škodlivosti lanovky. Když už do komunálních voleb nemají žádné téma a se svojí dosavadní prací, jejímž vrcholem byl nákup a rozmístění stovek betonových monster, kterým se snaží říkat truhlíky, se rozhodně chlubit nemohou, tak se snaží zoufale trefovat do konkrétních plánů svých konkurentů. A nejvíc mě pobavily reakce primátora Hudečka o tom, že lanovka je kravina. Co považuji já za kravinu, je fakt, že obžalovaný primátor se stále drží své židle a že dokonce bude jako lídr své partaje kandidovat znovu a dokonce opět v Praze a ne ve své Olomouci. Za další a drahou kravinu pak považuji jeho trapné volební chlubení z peněz pražského magistrátu, tedy z peněz všech Pražanů, skoro na všech sloupech. A tak až budete pročítat před volbami hlasovací lístky s názvy stran a jmény kandidátů, vzpomeňte si, co kdo dělal v tomto volebním období a co kdo říkal ve volební kampani. Vy rozhodnete! A já to nenechám plavat !

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

7:16 Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

Náhlý boj o prezidentské pravomoci je pouze pokusem o využití momentálního rozložení sil po volbách …