Skalický (Pro Prahu): Rozvoj dopravy, to nejsou jenom stavby. To je příležitost spojovat lidi

03.09.2014 8:30 | Zprávy
autor: PRO PRAHU

V minulých dnech jsem publikoval na Parlamentních listech velice čtený článek „Rozvoj Prahy už dlouho stojí. To chceme?“

Skalický (Pro Prahu): Rozvoj dopravy, to nejsou jenom stavby. To je příležitost spojovat lidi
Foto: red
Popisek: Jan Skalický, kandidát hnutí PRO PRAHU

Zamýšlel jsem se nad tím, proč vedení hlavního města v posledních letech totálně rezignovalo na jakýkoliv rozvoj Prahy, včetně dopravy. Doprava obecně, to je můj koníček, moje velké téma, a tak vím, že velké a světové město jako je Praha, nemůže zůstat stát na místě. Nejde o to, postavit dopravní stavby, investovat peníze, vylít někam tuny betonu. To jsou jenom technikálie. Smyslem veškeré dopravy je přece odpradávna spojení lidí. Zkrácení vzdáleností.

Úspora času. Přeprava zboží. To, jak účelně dokážeme tuto filozofii realizovat, svědčí o vyspělosti naší společnosti. Včera mě na ulici zastavil občan z Barrandova a ptal se mě, proč tak usiluji o vybudování Barrandovské (Prokopské) lanovky? A prý, jestli nejsem „betonový lobbista“? To opravdu nejsem. Na beton! Ta lanovka bude mít, nadneseně řečeno, pár koleček betonu v základech. Ale přinese významné zkrácení vzdálenosti a úsporu času pro spojení mezi Barrandovem a Butovicemi. Už jsem o tom podrobně psal ve svých článcích. Ale je celá řada projektů, které chci prosazovat, a které mají stejný účel. Spojit lidi. Radlická radiála propojí dálnici s okruhem a vyvede tisíce aut z centra Prahy 5, Dvorecký most spojí Prahu 5 s Prahou 4 a vyžene další tisíce aut ze Smíchova, převedení automobilové dopravy ze Strakonické do Nádražní v návaznosti na výše zmíněné stavby, spolu s vybudováním chybějících parkovacích míst systému P+R, budování parkovacích domů, to všechno společně přinese lidem nejen v Praze 5, úspory času, čistší vzduch, úspory paliva a zkrácení cesty mezi jednotlivými lokalitami. Všechna tato opatření tedy přinesou to podstatné a základní, co je smyslem dopravy. Spojení lidí. A o to mi jde, tak já vnímám rozvoj města. Takovou chci Prahu budoucnosti. Proto nesnáším kolony.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

7:16 Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

Náhlý boj o prezidentské pravomoci je pouze pokusem o využití momentálního rozložení sil po volbách …