Škapová (TOP 09): ODS na Praze 3 nevyvrátila kmotrovské napojení

04.11.2014 11:54

VÍME PRVNÍ Důvody k nepodepsání koaliční dohody s ODS ke dni 30.10.2014

Škapová (TOP 09): ODS na Praze 3 nevyvrátila kmotrovské napojení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo TOP 09
reklama

ODS byla naším koaličním partnerem v minulém volebním období (2010-2012)

Vliv pana Hurdy  na Radnici, ačkoliv mu bylo znemožněno stát se  radním/místostarostou byl nesporný. Nebylo možné cokoliv realizovat. Neúspěch jsme vysvětlovali odkazem na koaliční smlouvu s ODS.

Koalice byla ukončena za necelé dva roky spolupráce, zveřejněným důvodem byly  odlišné názory v oblasti územního plánování, developerské výstavby a  návrh odvolat starostku Vladislavu Hujovou. Odvolání bylo podpořeno  členy ODS a některými členy TOP 09.

Dle vyjádření člena ODS  ovšem potíže koalice vznikly již na počátku spolupráce, neboť ODS nebyla spokojená s prací starostky a vyzvala ji k nápravě… Jak bylo uveřejněno : "Starostka nejprve rozvrátila vlastní klub, potom i koalici".

Dle předchozí zkušenosti, predikuji spolupráci s touto stranou  jako velmi problematickou.

Jasné programové rozpory v předvolebním období, následně účelová programová shoda s ODS v době podpisu koaliční smlouvy plus možný vliv kmotrů, bude mít negativní dopad na plnění programových cílů TOP 09.

Schopnost ukončit problémovou spolupráci  a tvořit novou bude v průběhu volebního období oslabena. V důsledku výše uvedeného je velká  pravděpodobnost vnitřních rozporů v klubu.

Žižkovská ODS v čelem s Alexandrem Bellu mě zatím neměla čas přesvědčit, že se jedná o stranu, která není napojena na kmotrovskou část ODS. Sám pan Bellu pracoval v době kmotra Pavla Hurdy na Radnici jako asistent tajemníka úřadu MČ Praha 3.

Napojení na kmotrovskou část ODS nelze zatím vyloučit.

Velmi silným motivem je rovněž velmi urážející, hrubé mediální napadání některých členů TOP 09. Útoky byly vedeny především na starostku  Vladislavu Hujovou, Jaroslavu Sukovou, ojediněle na  Jana Maternu, Josefa Hellera a Jana Vokála. ODS používala vlastní periodikum, zdroj financování nelze zřetelně určit. Účast Pavla Hurdy na jeho financování se obecně předpokládala. Tato periodika jsou stále ODS využívána.

Prosazování politických cílů hrubostí a zlovolným osočováním TOP 09 odmítá ( viz desatero TOP 09 ).

Mediální útok ODS ( humrová kauza, napojení na harvardské fondy, toky peněz spřáteleným osobám ….) se nepochybně podílel na nižším volebním výsledku TOP 09.

Cílená dvouletá kampaň částečně znevěrohodnila TOP 09 v očích veřejnosti. TOP 09 na Praze 3 (místo starosty bylo obsazeno TOP 09)  z původních 11 zastupitelů obhájila pouze 8.

Útoky byly rovněž namířeny  na projekty, které byly realizovány v souladu se strategickým plánem.

Zásadní rozpor byl veřejně zmíněn  například u  fůze akciových společností, revitalizace náměstí Jiřího z Poděbrad, u výstavby garáží poblíž kostela Srdce Páně, u názorů na rozvoj oblasti NNŽ,   u stadionu Viktorie Žižkov, na  existenci hazardních heren na Praze 3, nebo třeba jen na půjčky a dary z fondu rozvoje a obnovy.

Zřetelné programové rozpory.

Trestní oznámení v některých kauzách směřují za některými osobami napojenými na ODS.

Povolební  vyjednávání nese stopy netransparentnosti,  účelovosti a nerespektuje vůli voličů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: TOP 09

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítková (KDU-ČSL): Nekonečný souboj silnice 43 pokračuje

22:19 Vítková (KDU-ČSL): Nekonečný souboj silnice 43 pokračuje

Ohledně přípravy silnice 43 komunikuji pravidelně s ministrem dopravy Karlem Havlíčkem. Aktualizace …