Škárka: Hloupost přichází z EU. Vystupme z ní!

07.07.2015 15:05 | Zprávy
autor: PV

Vláda v tichosti připravuje zrušení přílohy k RVP pro lehce mentálně postižené. Proč asi zrovna o prázdninách?

Škárka: Hloupost přichází z EU. Vystupme z ní!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Škárka

Po kvótách na uprchlíky přišel z EU další paskvil. Na základě zprávy Amnesty International (podle obsahu ji připravovali spíš marťani), kritiky z USA (jak se opovažuje jiný stát zasahovat od našich záležitostí) a dlouhodobé naprosto nesmyslné kritiky z EU o nerovnoprávném postavení Romů, se vláda v hloupé podpoře totálního začlenění a snaze o další čárku v rámci „eurohujerských“ aktivit, rozhodla zrušit v RVP (rámcové vzdělávací programy – zjednodušeně „osnovy“) přílohu redukovaných osnov pro žáky s lehkým mentálním postižením. V praxi to znamená, že se zruší základní školy praktické (dříve zvláštní školy), kde se tito žáci v současné době vzdělávají. Všichni „slabomyslní“, kteří nejsou schopni pochopit základní učivo, budou v normálních školách.

Důsledek bude horší, než si dovedeme představit. Zatímco v těchto školách je ve třídě max. 14 žáků a pedagog může s mentálně zaostalými žáky celý rok cvičit tři písmena z abecedy a nikomu to nevadí, protože další žáci jsou v učivu zhruba stejně „rychlí“, v běžných školách to bude neskutečný průšvih. Učitel, který má ve třídě okolo třiceti žáků prostě nemůže tomu pomalu a méně chápajícímu dítěti do nekonečna vysvětlovat, jak vypadá písmeno „a“. Pokud to bude činit a zpomalí výuku potřebám zaostalého žáka, pak ostatní děti ve třídě se nenaučí vůbec nic a budou na úrovni toho nejhloupějšího.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

13:12 Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Petru Kolářovi na Pražském hradě.