Skopeček (ODS): Jan Hamáček a celá ČSSD žijí v podivném rozpočtovém science fiction

05.08.2019 14:32 | Zprávy
autor: PV

Jan Hamáček a celá ČSSD žijí podle obsahu dopisu adresovanému premiérovi v nějakém podivném rozpočtovém science fiction, ve kterém lze donekonečna utrácet peníze, které nejsou.

Skopeček (ODS): Jan Hamáček a celá ČSSD žijí v podivném rozpočtovém science fiction
Foto: Archiv Jana Skopečka
Popisek: Poslanec Jan Skopeček

Případně lusknutím prstu upravit podle svého apetitu předpoklad ekonomického růstu, aby bylo více peněz na utrácení alespoň na papíře. Když ani to nestačí, tak socialisté navrhnou novou daň, kterou chtějí vzít lidem více peněz, aby mohli dál utrácet. Přitom návrh rozpočtu na příští rok počítá s navýšením výdajů oproti letošku o více jak 90 mld. Kč a ČSSD to stále nestačí!!! Ideální rozpočet podle ČSSD by tak musel znamenat rozpočtový a daňový Armageddon, který opravdu není v zájmu České republiky.

Návrh rozpočtu na příští rok se schodkem 40 mld. Kč je vzhledem k ekonomickému růstu a nízké nezaměstnanosti skutečně nerealistický. Vláda měla začít vnímat realitu už dávno a předkládat rozpočty vyrovnané. To bychom ale nesměli mít na ministerstvu financí nemehla z hnutí ANO, která nejsou přes slušný ekonomický růst a rekordně nízkou nezaměstnanost schopna už roky připravit a Poslanecké sněmovně předložit vyrovnaný rozpočet. ČSSD a hnutí ANO si nemají co vyčítat. Obě strany mají ve svém DNA schodkové rozpočty a tedy utrácení a na obě se hodí citát Antonína Švehly, že rády rozdávají koláče, které samy neupekly a upéci ani nemohly, protože snědly těsto, které ještě nestačilo ani vykynout. Rozpočty, které obě vládní strany s podporou komunistů v minulosti schválily, to dokazují. Jak se říká – jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Chat Control

Co je podle vás za tím, že EU na jeho uzákonění tak lpí? Sama tvrdíte, že vzdor proti zákonu je, ale nestačí to. Podle mě nás prostě chce EU sledovat za každou cenu, a to je alarmující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Prosadili jsme zřízení parlamentní vyšetřovací komise ke kauze Dozimetr!

21:02 Rozvoral (SPD): Prosadili jsme zřízení parlamentní vyšetřovací komise ke kauze Dozimetr!

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci…