Skopeček (ODS): Snížení odvodů jako nejlepší nástroj na zvýšení mezd

08.09.2016 12:22 | Zprávy

Odborové svazy vyzvaly k růstu mezd o 5 až 5,5 %. Přitom již neříkají, jak tohoto růstu chtějí dosáhnout. ODS má na rozdíl od odborů jasné řešení, které k růstu reálných mezd povede. Toto řešení nezatíží zaměstnavatele vyššími náklady a pomůže jim také k vytváření nových pracovních míst.

Skopeček (ODS): Snížení odvodů jako nejlepší nástroj na zvýšení mezd
Foto: Archiv JS
Popisek: Jan Skopeček

„Naším řešením je snížit povinné odvody minimálně o 3,5 procentního bodu. Díky tomu při zachování současných nákladů zaměstnavatelů zvýšíme čisté mzdy jejich zaměstnanců. Na rozdíl od vládní koalice nechceme podnikatelům a živnostníkům ukládat nové povinnosti, ale naopak jim umožnit, aby svým zaměstnancům zvýšili mzdy. V době nízké nezaměstnanosti si dobrých zaměstnanců firmy váží a rády by k takovému kroku přistoupily. Nové povinnosti jim však zvyšují náklady a bez snížení odvodů k vyššímu nárůstu mezd přistoupit nemůžou,“ uvádí ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Kdo na odchodu od uhlí zchudne? Občané a podnikatelé

10:14 Rajchl (PRO): Kdo na odchodu od uhlí zchudne? Občané a podnikatelé

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zavádění Green Dealu v ČR.