Skopeček (ODS): Vláda prostě hospodařit neumí!

04.05.2015 16:33 | Zprávy
autor: ODS

I dubnová data o pokladním plnění státního rozpočtu ukazují na špatné hospodaření současné vlády s penězi daňových poplatníků. Nedaří se plnit slib Andreje Babiše o vyšším výběru daní, výrazně hůře se oproti loňskému roku vyvíjí schodek rozpočtu. A to přesto, že v letošním roce zažíváme vyšší ekonomický růst než loni a vývoj by tak měl být zcela opačný.

Skopeček (ODS): Vláda prostě hospodařit neumí!
Foto: Archiv JS
Popisek: Jan Skopeček

Stát za první čtyři měsíce letošního roku nedokázal na daních získat více než za stejné období v minulém roce. Přes vyšší ekonomický výkon je výběr daní letos dokonce nižší, než tomu bylo v loňském roce. Celkové příjmy státního rozpočtu jsou za období leden až duben letošního roku nižší o 8,2 mld. Kč oproti stejnému období v loňském roce. Výrazně horší je letos i saldo hospodaření státního rozpočtu. Stát hospodařil na konci letošního dubna se schodkem ve výši 0,4 mld. Kč, zatímco v loňském roce vykázal stát za stejné období přebytek ve výši 26,6 mld. Kč.  

Lepší výběr daní se Andreji Babišovi nedaří ani přes výrazný nárůst kontrol u DPH, které zaznamenaly podnikatelské subjekty v posledním roce. Vedle těchto kontrol je dalším problémem i dlouhé prověřování nároku na vrácení DPH. Zadržovány jsou společnostem i milionové částky po dobu několika měsíců. To už může ohrožovat samotnou existenci firem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…