Sládek (SPR-RSČ): Tradiční průběh prezidentských voleb?

24.04.2017 9:10

Neprávem opomíjený je zakladatel Front National, muž, který tuto stranu pozvedl do nejvyšších pater francouzské politiky, mimo jiné do Evropského parlamentu a druhého kola prezidentských voleb. Hovořím, jak jste jistě pochopili o Jean-Marie Le Penovi.

Sládek (SPR-RSČ): Tradiční průběh prezidentských voleb?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Sládek

Média a především internet jsou plné komentářů a odhadů výsledku druhého kola francouzských prezidentských voleb.

V minulosti i Jean-Marie Le Pen postoupil do druhého kola. Právě tak v minulosti se okamžitě sjednotily všechny protivlastenecké síly a jejich kandidáti vyzývali ve jménu záchrany Francie k podpoře toho kandidáta, který se dostal s Jean-Marie do druhého kola. Je zvláštní, jak si najednou notuje levice s pravicí a jednotně postupují proti vlasteneckému kandidátovi. Proč tyto osoby vůbec kandidují a předstírají nějaký program, když nakonec splynou v jednu protinárodně orientovanou frontu? Komu slouží, za čí peníze?  

Ovšem stejná situace byla i v Rakousku, kde se proti Norbertu Hofferovi postavili všichni ostatní a ten prohrál.

Tendence je zcela jasná. Stále více politiků vlasteneckých a protiunijních se v Evropě dostává do popředí. A nejen v Evropě. Ve Spojených státech zvítězil D. J. Trump. Budoucnost je jasná, jde jen o to vydržet a vítězství právě tohoto typu politiků je jen otázkou času, a právě té zmíněné výdrže.

Ovšem politické systémy založené na demokracii se přeci jenom podstatně liší. Prezidentský systém v USA je velmi silný. Přesto se prezidentovi za prvních sto dní nepodařilo prosadit takřka nic ze svého předvolebního programu. Nestaví se zeď proti přivandrovalcům, nebylo zrušeno povinné zdravotní pojištění a po pevném postoji vůči čínské rozpínavosti a imperialismu není ani památky. Oproti americkému systému jsou ty evropské mnohem měkčí. V Rakousku je prezident jen reprezentativní osobou, ve Francii je sice polo prezidentský systém, kde prezident může zasahovat výrazně do složení vlády a má na starosti zahraniční politiku, avšak ani zde by zvolení vlasteneckého kandidáta pravděpodobně nepřineslo okamžitý výsledek. Výsledek v podobě odchodu Francie z Evropské unie, i když by právě zvolení dcery Jena-Marie znamenalo pro bruselskou byrokratickou centrálu hodně problémů. Neméně významný je i požadavek zastavení přílivu přivandrovalců a deportace všech přivandrovalců, kteří jsou v Evropě nelegálně.

Ať jsou však jednotlivé detaily programu a pravomocí porovnávaných prezidentů, jakkoliv významné, jedno je jisté, přejeme si jistě my všichni zcela upřímně, aby v Paříži zvítězil zdravý rozum, vlastenectví a odpor vůči Evropské unii. Přejeme ze srdce, aby nad sídlem francouzského prezidenta mohla opět hrdě vlát standarda oznamující, že lid Francie opět převzal vládu věcí svých do svých rukou.    

Převzato z profilu.

PhDr. Miroslav Sládek

  • SPR-RSČ Miroslava Sládka
  • mimo zastupitelskou funkci

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Proč jste odpískali jednání o penzích?

Nemyslíte, že jste tím koalici nahráli na smeč, že bude tvrdit, jak ona něco prosadila, že vás přizvala k jednání, ale vy jste to odmítli? Kdybyste jednali dál, mohli jste předložit vlastní návrhy, možná by neprošli, ale bylo by evidentní, že jste je podali a chtěli jste reformu, která je potřeba ře...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Oborná (ANO): Nikoho netěší, že do Prahy znovu dorazí traktory. Ale ministr jen slibuje

23:07 Oborná (ANO): Nikoho netěší, že do Prahy znovu dorazí traktory. Ale ministr jen slibuje

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k protestům zemědělců.