Šmerda (ODS): V Ostrově u Macochy finišuje stavba nové dětské léčebny se speleoterapií

22.5.2022 10:06 dop. | Tisková zpráva

Stavba nové Dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy zdárně pokračuje.

Šmerda (ODS): V Ostrově u Macochy finišuje stavba nové dětské léčebny se speleoterapií
Foto: Jdeme do toho spolu
Popisek: SPOLU - koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09

Ve čtvrtek 19. května 2022 se zde uskutečnil velký kontrolní den za účastí představitelů všech zainteresovaných stran. Jihomoravský kraj jako objednavatele zde zastupovali krajští radní Vladimír Šmerda a Jiří Kasala.

Přítomní se seznámili s postupem a aktuálním stavem stavebních prací a výhledem průběhu výstavby po zbytek roku 2022. „V současné chvíli finišuje hrubá stavba. Dokončují se střechy a opláštění fasády, jsou osazeny výplně otvorů, před dokončením jsou vzduchotechnické a silnoproudé rozvody. Je také vybavená kotelna, osazen bazén a připravuje se instalace jeho technologie,“ vypočítává podrobnosti radní Vladimír Šmerda. Jak následně dodává, na stavbě jsou dokončené také omítky, vylité podlahy a instalují se sálavé stropy. Ve venkovních prostorách jsou zahájeny práce na sportovištích a hřištích.

Čtvrtečního kontrolního dne se dále zúčastnili zástupci Jihomoravských dětských léčeben, příspěvkové organizace, jako budoucího provozovatele, společností VCES, ENESA a Adam Rujbr Architects na straně zhotovitele, správce stavby – společnosti INVIN, společnosti BIM Consulting jakožto manažera BIM a odboru stavebního úřadu Městského úřadu Blansko. Uskutečnila se zde také prezentace projektu v prostředí modelu BIM (CDE Dalux) a využití 360° fotografií ke kontrole výstavby.

Kapacita nové léčebny se oproti dnešnímu stavu téměř zdvojnásobí. Nové prostory nabídnou ubytování až pro 78 osob – dětí a jejich doprovodu. Bude tedy možné ve větší míře uspokojit poptávku po účinné léčebné metodě, kterou léčebna nabízí. Samozřejmostí je i vybudování kvalitního zázemí pro její personál. Na pokrytí celkových nákladů akce ve výši 215 milionů korun využije Jihomoravský kraj i úvěr od Evropské investiční banky.

Dokončení stavebních prací je naplánováno na konec roku 2022. Jihomoravský kraj jako zadavatel a investor v jediném zadávacím řízení vybral současně dodavatele projekčních prací i zhotovitele stavby.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Starostka Hamousová: Prodej městských bytů v ulici Dr. Václava Kůrky

14:01 Starostka Hamousová: Prodej městských bytů v ulici Dr. Václava Kůrky

Žatečtí zastupitelé se nebrání prodeji 52 bytových jednotek nájemníkům v domě v ulici Dr. Václava Ků…