Šmída (Piráti): Skuteční vlastenci nekradou

27.07.2020 12:21 | Zprávy

Skuteční vlastenci nekradou. A já se rozhodně považuju za vlastence. Takovýho tradičního s tím antifašistickým základem. Mám tuhle zemi rád. Mám rád její krajinu i její kulturu. A proto mi tak vadí, že jsme světu pro smích.

Šmída (Piráti): Skuteční vlastenci nekradou
Foto: Creative commons CC-BY-SA
Popisek: Předseda Pirátů v Olomouckém kraji Martin Šmída

Vypadáme jak blbečci, že si tady vydržujem nenasytnýho oligarchu, který rozhodně nepřišel k miliardám poctivou prací. Ovládl velkou část mediálního trhu a koupil si přízeň voličů. Stal se premiérem. "Premiérem, který krade."  Z veřejných peněz, z našich peněz, z peněz všech poplatníků v Evropě.

A já vím, že někteří namítnou, že problém je v tom, že ty dotace vůbec existují a že stát prostě příliš mnoho přerozděluje a já s tím budu souhlasit. Taky jsem spíš středopravý liberál.

A i Babiš se vymlouvá, že za to může systém, a že máme přece Lex Babiš a kontrolní orgány... že Čapí hnízdo měl přece kontrolovat Kalůsek... Ale není přece normální krást v sámošce jen proto, že tam zrovna nemají kamery.

A občas zaslechnu námitku, že dřív se tady přece kradlo taky... což je ten nejhorší argument ze všech a skutečná příčina, proč jsme pořád v těchto východoevropských postkomunistických sračkách. Když si budem furt opakovat "kradlo se a krást se bude", tak se to doopravdy dít bude.

Ale všichni nekradou. A někteří chtějí bojovat za lepší budoucnost pro tuhle zemi. To jsou skuteční vlastenci. Takže nezbývá než doufat, že těch lidí, co to uvidí a budou to chtít taky, bude přibývat. A víme, že jsou to hlavně ti vzdělaní, inteligentní a mladší, ať už jednotlivci nebo rodiny. Díky vám!

Vždycky máme šanci změnit budoucnost. A i ta nejdelší cesta začíná prvním krokem.

Autor je bývalým místopředsedou Pirátů a zastupitelem obce Majetín

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

David (SPD): Soud - Evropská komise zveřejnila příliš málo informací o nákupu vakcíny

16:21 David (SPD): Soud - Evropská komise zveřejnila příliš málo informací o nákupu vakcíny

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na znovuzvolení Ursuly von der Leyen předsedkyní Evrops…