Smutná (TOP 09): Magistrátní vlk se naoko nažere a koza zůstane celá

3. 11. 2017 10:11

Radnice Prahy 6 požaduje změnu dlouhodobě nekompetentního přístupu Magistrátu hlavního města Prahy, týkající se dostavby severozápadního silničního okruhu.

Smutná (TOP 09): Magistrátní vlk se naoko nažere a koza zůstane celá
Foto: Liboc.info
Popisek: Eva Smutná, zástupkyně starosty Prahy 6
reklama

Jeho absence trvale komplikuje dopravu jak na samotné Praze 6, tak dalším statisícům řidičů, pro které se bohužel vnitřní Praha stává jediným tranzitním bodem. Proto dnes zástupkyně starosty Eva Smutná žádala Zastupitelstvo hl. m. Prahy o zařazení bodu programu týkajícího se postoje města k urychlené přípravě a výstavbě stavby č. 518, 519 a 520 Pražského okruhu a následně interpelovala příslušné radní Petru Kolínskou a Janu Plamínkovou.

„Zastupitelé hlavního města sice schvalují jeden strategický záměr za druhým, nikdo už ale nevyžaduje jejich plnění. Tím se magistrátní vlk naoko nažere a koza zůstane celá, pro obyvatele se ale jakékoliv řešení pouze odsouvá do ztracena. To se bohužel děje celé volební období,“ říká Ing. Arch. Eva Smutná /TOP 09/, zástupkyně starosty pro strategický rozvoj.

Praha 6 v souvislosti s dopravou v tunelovém komplexu Blanka, který se kvůli hustému provozu často dočasně uzavírá, zvažuje obdobné opatření na hlavních příjezdových komunikacích. Jde o instalaci tzv. světelné závory, která by byla navázána na semafory u vjezdu do tunelu a stejným způsobem by uzavírala vjezd do Prahy.

„Víme, že půjde o nepopulární opatření, bohužel se ale ukazuje jako jediné možné. Naší primární snahou je ochránit obyvatele Prahy 6, kterým kolony aut čekající před vjezdem do tunelu svými výfuky zamořují vzduch pod okny. Magistrát nám zatím žádné řešení nenabízí,“ dodává Smutná a upozorňuje na fakt, že „zprovoznění tunelového komplexu Blanka bylo podmíněno dokončením Silničního okruhu kolem Prahy v předstihu.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oborná (ANO): V šití a nošení roušek jsme opravdu světoví

22:31 Oborná (ANO): V šití a nošení roušek jsme opravdu světoví

Komentář na facebookovém profilu k rouškám