Smutný (SZ): Izolace Ruska je cestou do pekel

03.03.2014 22:37 | Zprávy

V každém Čechovi, Moravanovi, Slezanovi i Slovákovi by se krve nedořezal, když vidí ruské vojáky, jak okupují cizí zemi. Je to přirozené, jednu takovou okupaci máme už navždy zadřenou ve svých genech.

Smutný (SZ): Izolace Ruska je cestou do pekel
Foto: red
Popisek: Rusko

A nikdo, kdo má všech pět pohromadě, ji nechce zažít znovu.

To ale neznamená, že něco vyřeší plamenné řeči o tom, že Rusy nejlépe vytrestáme, když se s nimi nebudeme bavit, zavedeme proti Moskvě sankce a přestaneme s ruskými firmami obchodovat. Tím vytrestáme maximálně sebe a normálně uvažující Rusy, kteří mají Putina i jeho imperiální politiky i bez nás plné zuby.

Je dojemné sledovat české politiky, jak se můžou přetrhnout, kdo odsoudí Rusko ostřeji a agresivněji. Zatím vede starý pardál strašení vším ruským, z mrákot probuzený Karel Schwarzenberg, který Putina přirovnal k Hitlerovi a Krym 2014 k obsazení Sudet hitlerovskými vojsky. Ministr zahraničí Zaorálek bouchá pěstí do stolu, že už se s Ruskem nikdy nebudeme bavit, natož s ním obchodovat. Ministři Dienstbier a Stropnický pro změnu vytáhli žolíka z nápisem Temelín. Za trest ho dostavět Rusku nedáme, tím spíš, když o tu zakázku Američané tak stojí. Politici, kteří si jindy nemohou přijít na jméno, si najednou notují, světe div se, dokonce i se zatracovaným prezidentem Zemanem! Vědí, že čím více budou šířit paniku z údajně blížících se ruských tanků, tím snadněji odvedou pozornost od problémů, které nás trápí doma a nějak se s nimi pořád ne a ne vyrovnat  - ať už je u moci Mirek, Miloš, Václav nebo Bohouš. Čím déle se jim podaří souznít s panickým strachem a spravedlivým hněvem svého lidu proti zlým Rusům, tím déle se udrží ve svých křeslech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jiří Smutný - profil

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Müller (TOP 09): Dezinformace? Tichá zbraň, která ničí důvěru a rozděluje společnost

10:21 Müller (TOP 09): Dezinformace? Tichá zbraň, která ničí důvěru a rozděluje společnost

Když se dnes podíváme do diskusí na sociálních sítích nebo poslechneme debaty v hospodě, často naraz…