Sobotka (ČSSD): Vítám, že prezident ocenil vládu za to, že vrátila lidem naději

26.12.2014 14:20 | Zprávy

Komentář premiéra Sobotky k vánočnímu projevu prezidenta republiky 26. prosince 2014.

Sobotka (ČSSD): Vítám, že prezident ocenil vládu za to, že vrátila lidem naději
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Vítám, že prezident ve svém projevu ocenil vládu za to, že vrátila lidem naději. Chceme lidem vrátit rovněž důvěru ve fungující stát a také politiku, která přece nemusí být jen přehlídkou afér a politických krizí, ale může řešit věci, které lidem vadí a posouvat naši zemi k prosperitě a stabilitě.

Pokud jde o zákon o státní službě, naše vláda je po 25 letech první, která měla odvahu a sílu odpolitizování české státní správy prosadit. Minulé vlády o tom jen mluvily, ale nic neudělaly. Nový zákon představuje zásadní zlepšení oproti situaci, která tady ve státní správě byla. Ústavní stížnost nadále pokládám za zbytečný krok. Jsem přesvědčen, že jsme se vydali správnou cestou, která nám mimo jiné umožní v roce 2015 zahájit čerpaní z nových evropských fondů. Jsem rád, že prezident stejně jako vláda klade důraz na ekonomickou diplomacii a že ji zmínil i ve svém projevu. Pro náš hospodářský růst a zaměstnanost je důležité, aby ústavní činitelé společně pracovali na podpoře českého exportu a pomáhali našim podnikům a podnikatelům získávat nové trhy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ivan Bednárik, MBA byl položen dotaz

Doprava

V těch vašich plánech (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Bednarik-Chceme-dat-obcanum-konkretni-vysledky-792823) postrádám zlepšení kvality silnic, dočkáme se někdy něčeho takového? Problém se jen umocňuje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

13:12 Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Petru Kolářovi na Pražském hradě.