Sobotka (ODS): Zhoubné nádory stále představují čtvrtinu všech úmrtí

26.09.2018 9:09

Tématu nádorových onemocnění se věnuje středeční akce v OC Fórum Liberec, kde se od 11 do 17 hodin koná akce Onkologická prevence blíže lidem v rámci projektu Střevo Tour 2018.

Sobotka (ODS): Zhoubné nádory stále představují čtvrtinu všech úmrtí
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Přemysl Sobotka na besedě v Liberci
reklama

Lidé se budou moci blíže seznámit s tím, jak zblízka vypadají polypy v tlustém střevě či jaká další onemocnění tuto část těla postihují a jak se jim vyvarovat. Pozornost kolemjdoucích bude přitahovat velká maketa tlustého střeva, kterou se dá procházet jako tunelem. Zájemce budou střevem provázet odborní průvodci a ukáží, jak vypadá zdravá a nemocná sliznice střeva. Součástí střeva je i velká obrazovka, na které poběží odborné informace o nemoci nejzákeřnější - rakovině tlustého střeva (kolorektální karcinom). Každý návštěvník obdrží informační materiály o  její prevenci a léčbě.

Akce je součástí aktivit v rámci programu Zdravý Liberecký kraj a Zdravotní politika Libereckého kraje – dlouhodobý program zlepšování zdravotního stavu obyvatel a jako taková je zaštítěna náměstkem hejtmana pro zdravotnictví MUDr. Přemyslem Sobotkou. Hlavním odborným garantem je MUDr. Jiří Bartoš, MBA, krajský odborník v onkologii.

„Zhoubné nádory stále představují čtvrtinu všech úmrtí v České republice a druhou nejčastější příčinu smrti po kardiovaskulárních onemocněních. Proto jsem rád, že se takováto akce uskuteční a že důležité informace budou přístupné široké veřejnosti,“ uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolóra): Poslanec Volný zadržen protiústavně

18:50 Koudelka (Trikolóra): Poslanec Volný zadržen protiústavně

V neděli 7. 3. 2021 byl v Praze na Václavském náměstí po demonstraci zadržen policií poslanec Lubomí…