Sociální demokracie a Budoucnost budou v evropských volbách kandidovat společně

28.02.2024 4:31 | Tisková zpráva

Společná kandidátka Sociální demokracie a hnutí Budoucnost je dokladem, že české levicové strany mohou účinně spolupracovat. Sociální demokracie dá na své kandidátce do evropských voleb prostor čtveřici kandidátů Budoucnosti.

Sociální demokracie a Budoucnost budou v evropských volbách kandidovat společně
Foto: volim-budoucnost.cz
Popisek: Hnutí Budoucnost - logo

Lídrem za Sociální demokracii bude exministr a místopředseda strany Lubomír Zaorálek. Jedničkou za Budoucnost a pětkou celé kandidátky bude spolupředsedkyně Budoucnosti a expertka na politiku životního prostředí Klára Školníková. Smlouvu o spolupráci v evropských volbách společně podepsali předseda Sociální demokracie Michal Šmarda a spolupředsedající hnutí Budoucnost Klára Školníková a Jakub Kovařík.

„Sociální demokracie si cení podpory hnutí Budoucnost v evropských volbách, podpis smlouvy o spolupráci považuji za doklad schopnosti spolupracovat na levici a přinášet jasné návrhy řešení. Chceme být hlasem těch, kdo chtějí v politice skutečnou pracovitou opozici a nestačí jim hodiny tlachání, jaké týden co týden sledujeme v dnešní Sněmovně,“ říká předseda strany Michal Šmarda.

„Evropské volby nejspíš přinesou posílení krajní pravice. Tím důležitější je mít v Evropském parlamentu lidi, kteří se jasně postaví za kvalitní veřejné služby, spravedlivou energetickou a ekologickou politiku, která nebude vytvářet ze všeho produkty s cílem vygenerovat co největší zisk, ale konkrétně pomáhat jednotlivcům a rodinám. Pokud nebude zelená politika přinášet prospěch lidem, neuspěje a ohrozí to budoucnost celé Evropy,“ upozorňuje spolupředsedkyně Budoucnosti a expertka na ekologickou politiku Klára Školníková.

„Rostoucí nerovnosti ohrožují demokracii a v některých případech i lidské životy. Účast na kandidátce Sociální demokracie je pro nás způsob, jak se postavit sílícím českým oligarchům. Jsme ve shodě, že na prvním místě je zájem pracujících na důstojném životě. Chceme, aby platilo, že dobré veřejné služby budou dostupné všem, kdo si je nemohou koupit. Hlasem těchto lidí má být v evropských volbách naše společná kandidátka,” připomíná spolupředseda Budoucnosti, datový analytik a kandidát do Evropského parlamentu Jakub Kovařík.

Sociální demokracie a Budoucnost se v společné smlouvě zavázaly, že jejich zvolení kandidáti a kandidátky vstoupí po volbách do poslaneckého klubu sociální demokracie v Evropském parlamentu.

„Zázemí silné politické strany dá každému z našich europoslanců možnost okamžitě a s velkou mezinárodní podporou pracovat ve prospěch českých občanů a kvalitních a dostupných veřejných služeb,“ zdůrazňuje Michal Šmarda výhodu Sociální demokracie v evropské politice.

Šmarda také upozorňuje na podvod, kterého se na svých voličích dopouští vládní SPOLU. „Nelze kandidovat společně, jako to dělají ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, a už v kampani si jít po krku a útočit na sebe. To je cesta jen k tomu, že se lidem politika jako taková znechutí,“ dodává předseda Sociální demokracie Michal Šmarda.

Celou kandidátku do Evropského parlamentu představí Sociální demokracie a Budoucnost v průběhu března. Konkrétní předvolební program o měsíc později.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Podpořila jsem Ursulu von der Leyen jako předsedkyni Komise

19:05 Gregorová (Piráti): Podpořila jsem Ursulu von der Leyen jako předsedkyni Komise

Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová dnes v tajné volbě podpořila Ursula von der Leyen jako pře…