Šojdrová (KDU-ČSL): Usnesení z dílny levice jsem nemohla podpořit

03.01.2016 16:29 | Zprávy

Europoslankyně komentuje prosincové jednání Evropského parlamentu (ze zasedání 16. prosince):

Šojdrová (KDU-ČSL): Usnesení z dílny levice jsem nemohla podpořit
Foto: Daniela Černá
Popisek: Michaela Šojdrová

Jednání pléna evropského aprlamentu ve Štrasburku bylo velmi bohaté. Symbolicky nejsilnější bylo samozřejmě slavnostní předání Sacharovovy ceny. Tu za saudskoarabského bloggera Raifa Badawiho převzala jeho žena Ensaf Haidar, která byla nucena utéci do Kanady. I ona, matka tří dětí, dnes riskuje. Také proto Evropský parlament vyzval saudského krále k propuštění Badawiho na svobodu! Přesto parlament hlasoval o celé řadě bodů, z nichž několik stojí za zmínku.

Podpořila jsem návrh usnesení klubu EPP o situaci v Maďarsku. Tento text byl vyvážený a vycházel z toho, že Evropská komise situaci v Maďarsku sleduje, ale zatím neshledala důvody pro aktivaci čl. 7 odst. 1 Smlouvy o EU, který se týká situací porušení právního státu a může vést k sankcím vůči dotyčnému členskému státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Narovinu

Je opravdu šance, že pro nás emisní povolenky nebudou vůbec platit, a že za to ani nijak nezaplatíme? Nebo jak to s nimi opravdu je? Prosím buďte upřímná. Děkuji Václav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vedení TOP 09 omládlo, předsedou je Matěj Ondřej Havel

10:21 Vedení TOP 09 omládlo, předsedou je Matěj Ondřej Havel

TOP 09 povede v příštích dvou letech dosavadní místopředseda strany, poslanec Matěj Ondřej Havel.