Soukup (ODS): Jasný názor...dnes o dr. F. Ulrichovi

23.07.2014 3:50 | Zprávy

Spisovatel Rudolf Medek nazval našeho legendárního Ulricha „hradeckým mýtem“. A skutečně, jeho až mytickou přítomnost cítíme v Hradci na každém kroku.

Soukup (ODS): Jasný názor...dnes o dr. F. Ulrichovi
Foto: ODS
Popisek: Náměstek primátora Hradce Králové Martin Soukup

Letos víc, než jindy: v únoru jsme vzpomněli 155 let od jeho narození a 18. května již 75. výročí úmrtí tohoto stvořitele našeho salonu republiky. Obvykle vděčně vzpomínáme, co pro Hradec vykonal. Málokdy se však mluví o tom, jakým atakům musel při svém úsilí čelit. Bojoval s maloměšťáckými předsudky i s přízemností. Budoval velkorysé stavby, které se tehdy ne všem líbily, ale dnes je pokládáme za klenoty. Uměl totiž dělat i nepopulární rozhodnutí, protože viděl dál, než na konec volebního období. Pro nás, jeho následovníky, je stále živou inspirací.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ODS

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Vystoupení z EU

Nemyslíte, že když vystoupíme z EU, vedlo by to jen k tomu, že by se rozhodovalo o nás bez nás? Protože na evropském trhu jsme dost závislý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havlíček (ANO): Čtyřkoalice se opět těší na vládu s Piráty

12:06 Havlíček (ANO): Čtyřkoalice se opět těší na vládu s Piráty

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výsledkům nezávislého auditu pirátské digitalizace …